6 błędów makijażowych, których należy unikać

Makijaż ma na celu podkreślać i uwydatniać piękno kobiety, jednak czasami niektóre kobiety popełniają błędy, które nie dodają im uroku, a wręcz sprawiają, że wyglądają jak wampir lub panda. Oto 6 najczęściej popełnianych błędów, których trzeba się wystrzegać.

błędy makijażowe
błędy makijażowe© Photogenica

Używanie różu do policzków jako cienia do powiek

makijaż różowy
© Photogenica

Wielu makijażystów poleca triki, które oszczędzą czas podczas robienia makijażu. Jednym z takich trików jest nałożenie różu na powieki. Ta metoda może wydawać się użyteczna i oszczędzić czas, jednak w większości wypadków wygląda to dobrze tylko na artystycznych zdjęciach w kolorowych magazynach. W rzeczywistości róże, czerwienie i brzoskwinie nie wyglądają dobrze na naszych powiekach. Dlatego też lepiej unikaj tej metody!

Podkład w płynie jako baza pod cienie

Jeśli użyjesz podkładu w płynie na powieki jako bazy pod cienie w większości wypadków wyrządzi to więcej złego niż dobrego, bo podkład nie jest przeznaczony do tej roli. Będzie zbierał się w załamaniu i da efekt zmęczonych oczu. Aby twój makijaż oczu był nieskazitelny i piękny najpierw nałóż specjalną bazę pod cienie, a dopiero potem cienie do powiek. Większość baz sprawia, że makijaż utrzymuje się dłużej i nie zbiera się w załamaniu.

Zbyt jaskrawe kolory

jaskrawe kolory
© Photogenica

Nie ma nic złego w eksperymentowaniu, jednak w przypadku makijażu oczu bardzo jaskrawe lub neonowe kolory będą wyglądać dobrze tylko w karnawale lub na imprezie z okazji Halloween, albo na okładkach kolorowych magazynów. W rzeczywistości rzadko będą wyglądać elegancko i wyrafinowanie. Unikaj zbyt żywych kolorów i trzymaj się neutralnych kolorów podczas robienia makijażu oka.

Źle roztarte cienie

Makijażyści twierdzą, że blendowanie cieni jest najważniejsze i mają rację. Cienie powinny być dobrze roztarte. Nie możesz dopuścić do tego, by cienie odcinały się ostrą linią tuż pod łukiem brwiowym. Ostre linie wyglądają dobrze tylko na wybiegu, więc używaj odpowiednich narzędzi, by dobrze rozcierać cienie.

Brak oddzielnego pędzelka do blendowania

rysowanie kresek
© Photogenica

Większość kobiet używa tego samego pędzelka do blendowania i do nakładania cieni. To błąd! Jeśli zaczniesz rozcierać cienie takim pędzelkiem, kolory się zmieszają, zamiast idealnie przechodzić jeden w drugi. Dlatego też najpierw nałóż cień na powiekę, a potem użyj czystego pędzelka, by rozetrzeć kolor (to nie musi być drogi pędzelek, ważne, żeby był czysty). W ten sposób uzyskasz idealne smoky eyes.

Kreska na powiece musi pasować do kształtu i rozmiaru oczu

Gdy nakładasz eyeliner, musisz wziąć pod uwagę kształt i rozmiar swoich oczu. Zbyt gruba kreska może sprawić, że twoje oczy będą wyglądały na mniejsze. Jeśli masz małe oczy, najlepiej rysować cienką kreskę tuż nad linią rzęs.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas