7 faktów na temat prostowania włosów

Prostowanie włosów chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Odkąd w sklepach pojawiły się prostownice, wszystkie kobiety, które dotąd musiały się pogodzić z lokami na swojej głowie, wykorzystują to urządzenie, aby mieć takie włosy, o jakich zawsze marzyły. Bo czy ktoś zna kobietę zadowoloną ze swoich loków? Albo też ze swoich prostych włosów? A oto kilka faktów na temat prostowania włosów, które mogą okazać się interesujące.

prostowanie włosów
prostowanie włosów© Photogenica

Prostuj w górę, nie w dół

prostowanie w górę
© Photogenica

Aby dodać swoim włosom objętości podczas prostowania, dobrze jest podnosić włosy nieco ku górze. To prosta technika, która sprawia, że włosy „odklejają się” od głowy.

Włosy różnie reagują, w zależności od naszego wieku

Wraz z wiekiem zmienia się budowa naszych włosów. Można również zauważyć różnicę w ich reakcji na prostowanie. W takim wypadku należy dostosować temperaturę prostownicy do potrzeb naszych włosów.

Jesteś tym, co jesz

łosoś z avokado
© Photogenica

To nie tajemnica, że prostowanie włosów może je wysuszyć. Jednak odpowiednie odżywianie się może pomóc w utrzymaniu zdrowych włosów. Dobrze jest spożywać łososia, awokado, bataty i generalnie wszelkiego rodzaju produkty, które zawierają kwasy tłuszczowe omega – 3.

Odpowiednia temperatura

Im wyższa jest temperatura prostownicy, tym szybciej uzyskamy efekt prostych włosów. Zawodowi styliści zgadzają się co do tego, że maksymalna temperatura, jaką powinna mieć prostownica, to około 160 stopni Celsjusza. Osoby, które mają cienkie włosy, powinny używać prostownicy nastawionej na niższą temperaturę.

Para szkodzi

prostowanie parą
© Photogenica

Najgorszą rzeczą podczas prostowania jest para. Kiedy używamy prostownicy, włosy powinny być zupełnie suche. Prostowanie od kręcenia włosów różni się również tym, że nie powinnyśmy używać do tego zabiegu żadnych produktów. Ponieważ prostownica ściska włosy, nie ma już miejsca na preparaty. Jeśli ich użyjemy, przedostaną się do mieszków włosowych, uszkadzając je.

Można wyprostować włosy specjalnymi środkami chemicznymi

Takie zbiegi są popularne w społecznościach Afroamerykanów. Produkty chemiczne przynoszą podobny skutek do prostowania prostownicą. Stosować je można wyłącznie w salonach fryzjerskich. Choć można dzięki nim zaoszczędzić dużo czasu, są dość drogie.

Chemiczne prostowanie może być przyczyną powstawania włókniaków

chemiczne prostowanie
© Photogenica

Badania wykazały, że chemiczne prostowanie włosów może być związane z powstawaniem włókniaków. Niektórzy badacze uważają, że środki używane do prostowania absorbowane są przez skórę głowy, wywołując wydzielanie hormonu powodującego pojawianie się włókniaków. Obecnie przeprowadzane są dodatkowe badania nad tym zjawiskiem.

Choć niewiele zastanawiamy się nad tą czynnością, prostowanie włosów może nie wpływać korzystnie na ich wygląd. Dlatego też warto wybrać dla siebie najlepszą opcję, która pozwoli nam na posiadanie wymarzonych prostych włosów jednocześnie przy minimalnym ich uszkodzeniu.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas