Reklama

Reklama

Abc bezpiecznego opalania

Im wolniej zyskasz ciemny kolor skóry, tym lepiej dla niej.

1. Przed słonecznym seansem

Zadbaj o to, aby skóra przed wyjściem na plażę była w dobrej kondycji, czyli nie przesuszona i gładka. Najlepiej zastosuj oleisty peeling (np. gruboziarnistą sól z oliwką z oliwek). Złuszczy on zrogowaciałe komórki i natłuści naskórek. Zapobiegnie to późniejszemu łuszczeniu się.

2. Jaka ochrona jest ci potrzebna?

Dla śniadych osób o ciemnych oczach i włosach przeznaczone są preparaty o faktorze 10 i 12 (taka skóra szybko się opala i nie ulega poparzeniom). A im jaśniejsza karnacja, tym potrzebny wyższy faktor. Jeśli jesteś posiadaczką mlecznobiałej cery, masz włosy blond lub rude, używaj wyłącznie kremów z SPF 30 i 50.

3. Podczas słonecznej kąpieli

Przyzwyczajaj ciało do słońca stopniowo (pierwszego dnia opalaj się najwyżej 15 min.). Pół godziny przed wyjściem posmaruj się kosmetykiem z odpowiednim filtrem UV. Powtarzaj aplikację co 2-3 godziny i zawsze po wyjściu z wody (nawet gdy krem jest wodoodporny). Znamiona pokryj tzw. blokerem (filtr 50). Nie opalaj się w godz. 11-14.

4. Po opalaniu

Zastosuj lekki, ale intensywnie nawilżający balsam. Ciało wchłonie go jak gąbka. Przywróci on skórze prawidłowy poziom wilgoci, odżywi ją i ujędrni. Dzięki temu opalenizna utrzyma się dłużej. Jeśli skóra jest zaczerwieniona, ratuj ją specjalnymi kremami po słońcu. Mają działanie łagodzące, niwelują uczucie ściągnięcia i pieczenia.

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje