Aby stopy się nie pociły
Nadmierną potliwość jesteś w stanie zmniejszyć kilkoma prostymi sposobami.
Bierz ziołowe kąpiele
Stosuj je co najmniej 2-3 razy w tygodniu przez 20 minut. Doskonale działa kąpiel w wywarze z szałwii, kory dębu i orzecha włoskiego. 15 g każdego składnika zagotuj w litrze wody, odcedź i wlej do miski z ciepłą wodą. Możesz też brać kąpiel z dodatkiem ziołowej soli czy kilku kropli olejku eterycznego (z lawendy, drzewa herbacianego, rozmarynu). Ograniczy to pocenie się stóp. Świetnie je odświeży.
Wcieraj krem z szałwią
Umyte i dobrze wytarte nogi możesz posypać talkiem, który wchłania wilgoć. Starannie osuszaj zwłaszcza przestrzenie między palcami. Dobrze sprawdzają się również kremy przeciw nadmiernej potliwości. Wmasowuj je na noc. Dzięki składnikom (ekstraktowi z szałwii lekarskiej, biosiarce) zmniejszają aktywność gruczołów potowych, łagodzą swędzenie i pieczenie.
Używaj antyperspirantu
Regularnie spryskuj stopy dezodorantem o działaniu przeciwpotnym i antybakteryjnym (zawsze na czystą, suchą skórę). Skutecznie zapobiega on rozwojowi bakterii sprzyjających powstawaniu grzybicy. Zwalcza także nieprzyjemny zapach, zapewniając na długo świeży aromat. Taki spray możesz stosować rano i wieczorem.
Pamiętaj żeby:
- Myć stopy co najmniej 2 razy dziennie mydłem antybakteryjnym lub przeciwpotowym . Najlepsza jest chłodna woda. Ciepła pobudza gruczoły potowe do pracy.
- Nosić skarpety z bawełny lub wełny (tkaniny syntetyczne utrudniają dostęp powietrza). Dobry pomysł to skarpetki antybakteryjne. Dodatek jonów srebra lub cząsteczek miedzi blokuje rozwój zarodników grzybów i przykrego zapachu.