Apteczny hit za grosze. Bije na głowę drogie kosmetyki!

Przez wiele lat pokutowało przekonanie, że kosmetyk dobry, to kosmetyk drogi. Dziś wiemy już, że nie jest to prawda, a do łask wracają coraz częściej tanie, apteczne kremy lub maści, które działają nierzadko lepiej, niż luksusowe kosmetyki. Jednym z takich produktów jest np. krem z mocznikiem.

Krem z mocznikiem doskonale nawilży np. spękane pięty
Krem z mocznikiem doskonale nawilży np. spękane pięty 123RF/PICSEL

Krem z mocznikiem to produkt, który, jak sama nazwa wskazuje, składa się głównie z mocznika, czyli urea. Mocznik występuje naturalnie w skórze i wpływa na poziom jej nawilżenia. Choć stanowi zaledwie 1proc. składu naskórka, to już jego niewielki niedobór sprawia, że skóra mocno się przesusza i jest skłonna do podrażnień.

Apteczny hit do suchej skóry. Kosztuje grosze!

Mocznik wykorzystywany jest jako składnik produktów kosmetycznych, ma mocne działanie nawilżające, ale także złuszczające - pomaga usunąć martwy naskórek np. z ran i umożliwia ich szybkie gojenie. Co ciekawe, potrafi działać także znieczulająco, zmniejsza stany zapalne i uspokaja wrażliwą skórę.

To jednak nie wszystkie zalety tego składnika. Mocznik z powodzeniem stosować można w leczeniu rozstępów, blizn, a nawet świądu! 

To, w jaki sposób mocznik zadziała na skórę, uzależnione jest od jego stężenia:

  • małe stężenie mocznika w kosmetyku powoduje, że ma on właściwości zmiękczające, nawilżające i ochronne
  • duże stężenie, powyżej 30 proc. sprawia, że kosmetyk ten działa jak peeling i ma mocne właściwości złuszczające. 

W zależności od tego, jakie potrzeby ma skóra, możemy zdecydować się na krem o małym lub dużym stężeniu mocznika w składzie.

W drogeriach i sklepach kosmetycznych nie brakuje oczywiście kremów czy balsamów z mocznikiem, ale najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiego produktu w aptece. Możemy także udać się np. do dermatologa i poprosić o receptę na "robiony" krem z mocznika, o indywidualnie dobranym stężeniu.

Ceny aptecznych kremów z mocznikiem zaczynają się już od 10 zł, a w sieci nie brakuje historii osób, którym udało się dzięki nim pokonać takie choroby skóry jak trądzik, rozstępy, blizny czy mocne podrażnienia. 

Zobacz również:

Kampania "16 dni przeciw przemocy wobec kobiet"materiały prasowe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas