Czym zmyć farbę do włosów ze skóry? Skuteczne sposoby
Większość z nas lubi metamorfozy, dlatego często eksperymentuje z własnym wizerunkiem. Wiele kobiet zmienia kolor włosów przy użyciu drogeryjnych farb i przeprowadza zabieg w domowym zaciszu. Zdarza się, że w czasie aplikacji farby do włosów zbrudzimy skórę. Jeśli szybko nie zareagujemy i nie zetrzemy farby, wtopi się ona w skórę, a jej zmycie będzie bardzo trudne. Na szczęście, problem można rozwiązać przy użyciu sprawdzonych, domowych sposobów. Po jakie metody warto szczególnie sięgnąć? Wszystkie wskazówki znajdziecie poniżej.
Domowe sposoby na zmycie farby do włosów
Jeśli sama farbujesz włosy, może się zdarzyć, że ubrudzisz skórę czoła, twarzy, czy uszu nakładaną farbą. Wiele produktów koloryzujących - zwłaszcza w tych ciemniejszych barwach - mocno wtapia się w skórę, a zmycie ich samą wodą jest trudne i uciążliwe. Po jakie techniki sięgnąć?
Kiedy usuwać farbę do włosów ze skóry?
Jeśli aplikując farbę na włosy ubrudziłaś jakąś część swojej skóry, najlepiej od razu przystąp do usunięcia farby. Nie czekaj z usuwaniem kosmetyku, ponieważ zaschnięta farba dużo gorzej schodzi ze skóry, a do tego może ją podrażnić. Najbardziej narażone na kontakt z farbą miejsca to: szyja, czoło, uszy, a także dłonie, jeśli nie używamy rękawiczek.
Jak zabezpieczyć ciało przed farbą do włosów?
Jeśli nie chcesz mieć problemów z czyszczeniem skóry, gdy zdarzy ci się zabrudzić ciało nakładaną farbą do włosów, przed przystąpieniem do zabiegu nakładania farby zabezpiecz skórę w okolicy włosów. W tym celu przed malowaniem włosów warto wykorzystać gęsty, tłusty krem, wazelinę lub olej i nanieść go na obwód włosów na głowie.
Krem zabezpiecza skórę przed farbą do włosów
Przed farbowaniem włosów posmaruj skórę tłustym kremem. Nałóż kosmetyk wzdłuż linii, z której wyrastają włosy. Skóra, uniemożliwi farbie bezpośredni kontakt i tym samym nie odbarwi włosów.
Jeśli jednak tego nie zrobisz i farba znajdzie się na skórze, zasychając na niej, do jej zmycia będziesz potrzebował kilku preparatów.
Czym zmyć farbę do włosów z czoła?
Zmywanie farby z zabrudzonego nią czoła zacznij od delikatnego mleczka do demakijażu lub zwykłego mydła w płynie. Być może zabrudzenie nie jest na tyle silne i uda ci się usunąć ślady farby dzięki tym łagodnym kosmetykom. Jeśli jednak ślady farby nadal są widoczne, musisz sięgnąć po mocniejsze środki.
Domowe sposoby usuwania farby ze skóry
Jeśli zabierasz się do domowej koloryzacji włosów, warto zaopatrzyć się w preparat do ich usuwania lub wypróbować którąś z domowych metod.
Płyn do demakijażu usuwa farbę do włosów
Płyny do demakijażu są w stanie usunąć z rzęs wodoodporny tusz, zatem sprawdzą się również na zabarwionej skórze. Głównie dlatego, że posiadają w swoim składzie oleiste substancje. Aby usunąć farbę do włosów ze skóry, za pomocą płynu czy mleczka do demakijażu, zostaw preparat na ciele na kilka minut i zetrzyj.
Lakier do włosów zmywa farbę do włosów
Lakier do włosów oprócz tego, że utrwala nasze fryzury nadaje się również do usuwania plam po kosmetykach. Niweluje ślady po pomadkach, podkładach i tuszach. Jeśli chcesz usunąć plamy z farby do włosów ze swojej skóry i masz pod ręką lakier do włosów, spryskaj wacik kosmetyczny lakierem i kilka razy przetrzyj nim przebarwione miejsce.
Czy zmywacz do paznokci usunie farbę do włosów?
Zmywacz do paznokci oczyści twoją skórę z farby do włosów, jest to jednak rozwiązanie dość inwazyjne, dlatego nie stosuj tej metody do czyszczenia skóry twarzy i czoła. Sprawdzi się natomiast na uszach, czy szyi. Pamiętaj, by na koniec usunąć wszelkie ślady po preparacie, a oczyszczone miejsce posmarować kremem nawilżającym.
Usuwanie farby do koloryzacji włosów
Gdy chcesz usunąć zabrudzenia z farby i wyczyścić swoją skórę możesz użyć naturalnych kosmetyków i płynów, które na pewno masz w domu. Do usuwania farby świetnie nadają się:
• sok z cytryny
• nawilżane chusteczki dla dzieci,
• mleczko do demakijażu,
• mydło w płynie,
• woda utleniona,
• płyn do mycia naczyń,
• zmywacz do paznokci (może podrażniać i wysuszać),
• szampon przeciwłupieżowy,
• peeling,
• popiół z papierosa (wymieszać z olejkiem na papkę i wetrzeć w skórę),
• farba, którą została zrobiona plama (świeża farba nałożona na zaschniętą rozpuści ją i ułatwi jej zmycie)
Jedną z takich metod jest popiół z papierosów. Wystarczy nanieść odrobinę papierosów na szmatkę i przyłożyć do brudnego miejsca. Pocierać delikatnie, aż do całkowitego usunięcia plamy. Drugi sposób to pasta do zębów, którą stosuje się w taki sam sposób, jak popiół. Zamiast zmywać tłuste plamy ze skóry, najlepiej im zapobiegać. Nie jest do tego potrzebny żaden magiczny środek. Wystarczy zwykła wazelina albo tłusty krem. Nasadę czoła, skórę za uszami, szyję tuż przy krawędzi włosów należy posmarować wybranym specyfikiem. Dzięki temu farba nie będzie miała możliwości osiąść na skórze i w nią wniknąć. Po zakończeniu farbowania wystarczy przetrzeć posmarowane wcześniej miejsca wilgotną ściereczką i gotowe. Skóra jest czysta, tak jak powinna. Wazelinę, krem, a także oliwkę dla dzieci można wykorzystać także po powstaniu zabrudzeń. Wystarczy nanieść niewielką ilość kremu na plamę i pozostawić na noc. O poranku będzie można ją w łatwy sposób zmyć.
Aby ochronić skórę przed zabrudzeniem, można skorzystać również z preparatów kosmetycznych dostępnych u fryzjera albo w sklepie kosmetycznym. Nanosi się je na wybrane elementy skóry zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Preparaty tego typu są zazwyczaj bezpieczne, łatwe do użycia i nie powodują podrażnień ani alergii, więc mogą być stosowane wielokrotnie.