Reklama

Reklama

Depilacja intymna

Coraz więcej kobiet depiluje włoski z okolic bikini. Całkowicie lub pozostawia seksowny pasek. Oto rady specjalistki, jeśli będziesz to robić pierwszy raz.

Sama możesz usunąć niechciane owłosienie z okolic bikini. Masz do dyspozycji skuteczne kremy, wosk i depilatory. Jeśli będziesz robić zabieg regularnie, dojdziesz do wprawy. Z jednym wyjątkiem, bikini brazylijskie powierz kosmetyczce. Tylko ona zrobi to fachowo.

Krem do depilacji miejsc wrażliwych - posmaruj nim skórę szpatułką, a po czasie (zgodnym z ulotką) zbierz go szpatułką razem z włoskami i umyj skórę. Uwaga! Zachowaj ostrożność, krem nie może dostać się do błon śluzowych. Efekt utrzyma się do 7 dni.

Paski z woskiem - dociśnij do skóry (włoski muszą mieć ok. 1-0,5 cm) i po chwili energicznym ruchem oderwij pod włos. Wosk na ciepło z rollonem - podgrzany nakładaj roll-onem, przyklej pasek, a po chwili odrywaj go pod włos. Depilacja woskiem daje efekt na 3-4 tyg.

Reklama

Depilator elektryczny - wyrywa włoski z cebulkami. Możesz nim usuwać tylko te z pachwin, czyli do linii majteczek. Wybierz taki, który ma specjalną nakładkę do bikini. Efekt utrzymuje się przez 3-4 tygodnie.

Lepiej zrezygnuj z golenia - choć zrobisz to szybko jednorazową maszynką, ale włoski odrastają już po 2-3 dniach, tworząc ostrą szczecinkę, która powoduje swędzenie i podrażnienie skóry. Golenie je też wzmacnia i sprawia, że stają się bardziej gęste.

Zabiegi w salonie

Najpopularniejszą profesjonalną metodą usuwania owłosienia z okolic bikini jest depilacja woskiem. Na zabieg warto wybrać się do doświadczonej kosmetyczki, a najlepiej do salonu, który specjalizuje się w depilacji woskiem. Masz wtedy gwarancję, że ból zostanie zminimalizowany.

Jak przygotować się do zabiegu? Zaplanuj go sobie na tydzień przed lub tydzień po miesiączce, wtedy skóra jest najmniej wrażliwa na ból. Dzień przed wizytą zrób peeling ciała, wtedy włoski łatwiej dadzą się usunąć. Skróć je nożyczkami do ok. 1-0,5 cm. Tuż przed zabiegiem nie smaruj skóry tłustym kremem ani oliwką.

Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, zdecyduj się na twardy, nazywany też hot wax, hard wax lub film wax. Kosmetyczka rozprowadza szpatułką na skórze rozgrzany wosk, który po chwili zastyga, tworząc plaster. Potem delikatnie zostaje oderwany wraz z włoskami, nie pozostawiając zaczerwienień ani podrażnień na skórze.

Wosk miękki kosmetyczka usuwa za pomocą pasków fizelinowych. Rozprowadza ciepły na skórze, dokładnie przykleja pasek i energicznym ruchem pod włos usuwa go wraz z owłosieniem. Po zabiegu mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia.

Koszt bikini brazylijskiego miękkim woskiem to ok. 60 zł, a woskiem twardym – ok. 80 zł. Klasyczne kosztuje od 35 zł. Efekt zabiegu utrzymuje się przez 3-4 tygodnie, a potem depilację trzeba powtórzyć. Ale z każdym zabiegiem włoski odrastają słabsze i jest ich mniej.

Wybierz bikini dla siebie

Brazylijskie - włoski usuwane są ze wzgórka łonowego, warg sromowych, pachwin oraz pupy. Zabieg, zw. też hollywodzkim, trwa 15-20 min.

Francuskie - na wzgórku ło nowym zostawia się pasek włosków. Nie usuwa się ich z warg sromowych i pupy. Zabieg trwa 10-15 min.

Klasyczne - owłosienie usuwa się tylko z pachwin, tak by włoski nie wychodziły po bokach z majteczek. Zabieg trwa 5-10 min.

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: depilacja | paski | wosk | krem | depilator | koszt | pasek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy