Reklama

​Długa grzywka to w tym sezonie hit wśród gwiazd. Co robić, żeby wyglądała stylowo?

Nie ma prostszego sposobu na efektowną zmianę wyglądu niż nowa fryzura. A wśród gwiazd na topie jest teraz długa grzywka! Ostatnio taką fryzurę zafundowała sobie Marta Żmuda Trzebiatowska, a wcześniej na podobną zmianę zdecydowały się Anita Sokołowska i Natasza Urbańska

Od dłuższego czasu długą grzywkę noszą także Agnieszka Dygant, Anna Lewandowska i Joanna Przetakiewicz. Żeby taka fryzura dobrze się prezentowała, trzeba znać kilka trików. Oto rady fryzjerów.

Długa grzywka może być stylizowana na dwa sposoby - włosy mogą być proste, wygładzone i sięgać do wysokości brwi. Drugi - znacznie częściej wybierany przez gwiazdy wariant - to grzywka rozdzielona przedziałkiem na środku i układająca się na boki, czyli tzw. curtain bangs.

O zaletach obu wariantów tej fryzury można by pisać bardzo wiele. Prosta grzywka zmienia proporcje twarzy, więc osoby, które mają zbyt pociągłą twarz lub zbyt wysokie czoło, mogą to pod nią ukryć. Z kolei grzywka układająca się na boki wysmukla twarz i optycznie dodaje fryzurze objętości. Nic dziwnego, że tak wiele gwiazd ją teraz nosi! Poza szeregiem zalet długa grzywka ma jednak także wady - trudno zapanować nad jej kształtem, gdy nosimy czapkę, a poza tym bardzo szybko odrasta i w zasadzie niemal co dwa tygodnie należy ją skracać, by nie wchodziła w oczy. Jak ją stylizować, by wyglądała dobrze niezależnie od pory roku? Odpowiedzi na to pytanie poszukaliśmy u fryzjerów współpracujących z gwiazdami, które noszą długą grzywkę.

Reklama

Włosy na grzywce szybko się przetłuszczają

Bezwiedne odgarnianie włosów lub ich częste poprawianie dłonią zwykle powoduje, że grzywka szybko zaczyna wyglądać nieświeżo. Co zrobić, by reanimować pozbijane w strąki kosmyki? Z pomocą przychodzą kosmetyki - dodający objętości puder do włosów, który absorbuje także nadmiar sebum, suchy szampon albo bibułki odświeżające do włosów, które przykłada się na kilka sekund do przetłuszczonych kosmyków, a one szybko wchłaniają sebum z włosów i powodują, że grzywka odzyskuje estetyczny wygląd. Ich używanie poleca Mark Townsend, fryzjer współpracujący z Dakotą Johnson i siostrami Olsen. I radzi, by po "reanimacji" grzywki za pomocą suchego szamponu czy odświeżających bibułek dokładnie wyczesać włosy płaska szczotką.

Grzywka przyklapła pod czapką

Ładny kształt przywróci jej spryskanie sprayem do stylizacji i wysuszenie do góry suszarką - wystarczy przez kilkanaście sekund rozwiać włosy ciepłym (nie gorącym!) strumieniem powietrza, by grzywka odbiła się u nasady i odzyskała objętość, potem wystarczy ją tylko przeczesać palcami - tę metodę również poleca swoim gwiazdom Mark Townsend.

Grzywka zbyt szybko odrosła

By podciąć ją samemu w domu, należy się zaopatrzyć w ostre fryzjerskie nożyczki i, jak radzi Chris Appleton, fryzjer do którego przychodzą m.in. Ariana Grande i Katy Perry, najlepiej korygować długość grzywki na suchych włosach. "Tylko wtedy możesz kontrolować to, jaką długość będzie miała. Mokre włosy łatwiej się podcina, ale gdy wyschną, zwykle okazuje się, że są krótsze, niż miały być" - tłumaczy Appleton w jednym z tutoriali. Radzi też, by każde podcinane pasemko najpierw skręcić w palcach, a dopiero potem je podcinać na prosto. Zaznacza jednak, że nic nie zastąpi wizyty w salonie fryzjerskim, bo podcinana w domu grzywka może stracić linię, jaką nadał jej fryzjer. 

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy