Reklama

Reklama

Domowe zabiegi wyszczuplające

Nie wymagają dużo zachodu, tylko systematyczności. Przedstawiamy program, dzięki któremu wysmuklisz, ujędrnisz i wygładzisz wybrane partie ciała.

Wtój cel: Uda bez cellulitu

Właśnie w tym miejscu oprócz niechcianego tłuszczyku najczęściej pojawia się też pomarańczowa skórka. Na szczęście dość łatwo się z nią rozprawisz przy pomocy kofeiny, ćwiczeń oraz kosmetyków z masującą końcówką.

Jedno dobre ćwiczenie:

Stań na jednej nodze, rękami chwyć się pod boki. Drugą nogę unieś mocno w bok i wykonuj nią kółka: najpierw w kierunku do wewnątrz (20 razy), a następnie na zewnątrz (również 20 razy). Żeby utrzymać równowagę i nie chwiać się na boki, mocno napnij mięśnie brzucha. Powtórz to samo drugą nogą.

Reklama

Domowa kuracja:

Dwie filiżanki mocnej kawy wraz z fusami wymieszaj z półtorej szklanki płatków owsianych. Przestudzoną, ale wciąż mocno ciepłą papkę nałóż na uda, owiń je folią spożywczą. Włóż ciepłe spodnie i owiń się kocem. Spłucz po 30 minutach.

Masaż dla ciebie:

Wykonuj go okrężnymi ruchami przy pomocy antycellulitowego kosmetyku. Zacznij od długich pociągnięć od kolana wzwyż, a następnie każde z nich przecinaj drobnymi, półokrągłymi ruchami. Każde udo masuj codziennie po pięć minut.

Twój cel: Jędrne pośladki

Zgromadzone na pupie komórki tłuszczowe są, niestety, najbardziej oporne na zmniejszanie. Z drugiej strony, pośladki to spore mięśnie, więc możesz tu dużo zdziałać ćwiczeniami.

Jedno dobre ćwiczenie:

Uklęknij, ręce oprzyj na podłodze, głowę trzymaj tak, żeby szyja tworzyła jedną linię z plecami. Unieś jedną nogę zgiętą w kolanie tak, jakbyś chciała podeprzeć stopą sufit. W szybkim tempie opuszczaj ją i podnoś, jak najwyżej potrafisz. Wykonaj 20 powtórzeń i zmień nogę, a potem to samo ćwiczenie powtórz jeszcze z nogą wyprostowaną w kolanie.

Domowa kuracja:

Do cukrowego lub solnego pilingu dodaj łyżeczkę naturalnego olejku z grejpfruta lub innych cytrusów. Masuj nim pośladki co drugi dzień.

Masaż dla ciebie:

Zacznij od ugniatania skóry we wszystkich kierunkach. Następnie zaciśniętą pięścią wykonuj małe kółka, mocno naciskając na skórę. Masaż (z użyciem kosmetyku ujędrniającego) rób dwa razy dziennie (po 10 minut każdy).

Twój cel: Płaski brzuch

Skóra na brzuchu jest delikatna i łatwo się rozciąga. Gdy chcemy go wyszczuplić, bardzo ważne jest jednoczesne ujędrnienie skóry oraz wzmocnienie mięśni pod spodem.

Jedno dobre ćwiczenie:

Usiądź na podłodze, nogi ugnij w kolanach, stopy rozstaw na szerokość bioder. Wyprostuj jedną nogę i trzymając ją w powietrzu połóż się na podłodze, a potem podnieś (ręce trzymaj wyprostowane przed sobą lub załóż za głowę). Zrób 10 takich powtórzeń, odpocznij licząc do pięciu i zrób 10 kolejnych. Cały czas głęboko i miarowo oddychaj.

Domowa kuracja:

Zrób kostki lodu z coca coli lub innego napoju energetyzującego z dużą ilością kofeiny. Kilkoma kostkami masuj skórę brzucha, najlepiej codziennie wieczorem, przed prysznicem.

Masaż dla ciebie:

Złap fałdkę skóry na dole brzucha między kciuk, a pozostałe palce i roluj ją, przesuwając stopniowo do góry. Masaż będzie łatwiejszy i skuteczniejszy, jeśli użyjesz ujędrniającego kosmetyku.

Twój cel: Węższe biodra

Sposobem na rozbudowane "bryczesy" jest masaż (z kosmetykiem oraz bez), a także ćwiczenia. Bardzo dobre rezultaty daje też... chodzenie.

Jedno dobre ćwiczenie:

Połóż się na boku, głowę oprzyj na ręce podpartej na łokciu, dłoń drugiej oprzyj na podłodze na wysokości pępka. Nogi wyprostuj, napinając wszystkie mięśnie - od pośladków aż po łydki. W szybkim tempie 20 razy unoś nogę jak najwyżej i opuszczaj, zbliżając ją jak najbliżej do tej leżącej na podłodze, ale nie kładąc jej ani na moment. To samo powtórz drugą nogą.

Domowa kuracja:

Wymieszaj szklankę soli, pół szklanki oliwy, łyżeczkę cynamonu i dwie łyżeczki chili. Przełóż do zakręcanego pojemniczka lub słoika i trzymaj w łazience. Używaj do mocnego masażu, trzy razy w tygodniu.

Masaż dla ciebie:

Używając kosmetyku wyszczuplającego i szczotki z wypustkami, wykonuj okrężne ruchy na odcinku od stawu biodrowego do talii. Do tego masażu możesz też użyć pilingu oraz szorstkiej, grubej rękawicy, możesz też wykonywać go na sucho, szczotką z włosia.

Małgorzata Święczkowska, konsultacja Małgorzata Maciejczyk, kosmetolog z warszawskiego gabinetu Chic Spa

Kobieta i życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy