​Dowiedz się, jak aplikować korektor, by uzyskać efekt "liftingu"

To korektor jest kosmetykiem, który sprawia, że młodniejemy w kilka sekund. Chyba że użyjemy go źle. Użytkowniczki TikToka spieszą z pomocą tym z nas, które chcą nie tylko upiększyć twarz, ale i zachować naturalny wygląd. Oto makijażowy trik, który pozwala uzyksać efekt liftingu bez użycia skalpela.

Chcąc zmodyfikować makijażową rutynę, warto przetestować trik, który podbił ostatnio serca użytkowniczek TikToka
Chcąc zmodyfikować makijażową rutynę, warto przetestować trik, który podbił ostatnio serca użytkowniczek TikToka123RF/PICSEL

Korektor to jeden z najważniejszych kosmetyków do makijażu. Dzięki niemu możemy wyrównać koloryt skóry, niwelując zaczerwienienia czy niedoskonałości. Odpowiednio dobrany korektor działa niczym filiżanka kawy o poranku - pozwala natychmiast pozbyć się cieni pod oczami świadczących o nieprzespanej nocy. Ponadto skutecznie odejmuje lat i dodaje cerze świeżości. Aby jednak produkt ten należycie spełniał swoją funkcję, powinien zostać właściwie nałożony na skórę.

Najpopularniejszą jak dotąd techniką nakładania korektora było smarowanie nim całego obszaru pod oczami. Specjaliści od urody polecali rysować za pomocą korektora kształt przypominający odwrócony trójkąt równoramienny, którego podstawa miała znajdować się tuż pod dolną powieką, wierzchołek zaś - na policzku, poniżej linii nosa. Choć technika ta zapewnia doskonałe krycie i maksymalne zatuszowanie znienawidzonych cieni pod oczami, efekt może być niekiedy mało naturalny.

Chcąc zmodyfikować makijażową rutynę, warto przetestować trik, który podbił ostatnio serca użytkowniczek TikToka. Metoda aplikacji korektora spopularyzowana przez pochodzącą z Teksasu influencerkę Megha Singh zyskała miano "naturalnego liftingu twarzy". Zamiast nakładać grubą warstwę korygującego kosmetyku, poleca ona stosować go punktowo. Wystarczy nanieść odrobinę korektora w zewnętrznych i wewnętrznych kącikach oka, po obu stronach nosa, w kącikach ust oraz na szczycie kości policzkowych.

"Największą zaletą tej metody jest jej uniwersalność i łatwość wykonania. Malować się w ten sposób może każda kobieta - bez względu na umiejętności, kolor skóry czy kształt twarzy" - zachwala ów trik w rozmowie z amerykańskim magazynem "Vogue" makijażystka Erin Parsons. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, ekspertka radzi użyć nawilżającego korektora o lekkiej konsystencji. "Dzięki temu unikniesz wyeksponowania drobnych zmarszczek i kurzych łapek" - zaznacza Parsons. Poleca ona również zrezygnować z matującego pudru. "Puder likwiduje naturalny połysk, który działa odmładzająco" - kwituje.

Ekologicznie: Porządki bez chemii
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas