Reklama

Reklama

​Elastyczna skóra bez ingerencji skalpela? To możliwe!

Z upływem lat nasza skóra starzeje się, przez co staje się wiotka i mniej elastyczna. Już po 20. roku życia zmieniają się jej właściwości - zaczyna brakować odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny, co skutkuje zwiotczeniem skóry. O sposobach na nieinwazyjne zachowanie młodej, świeżej i elastycznej skóry przez lata opowiada kosmetolog, Karolina Martin.

Kto jest najbardziej narażony na wiotczejącą skórę?

Reklama

Zmarszczki oraz wiotka skóra to pierwsze oznaki starzenia się skóry. Ten drugi objaw można zauważyć najczęściej wokół szyi, podbródka oraz oczu. O takim wiotczeniu skóry mówi się nieco żartobliwie jako o skutkach działania grawitacji. Zmiany zaczynają pojawiać się nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Najczęściej u osób, których masa ciała w krótkim czasie gwałtownie spadła. Zaczyna się wtedy zauważać obwisłą skórę, będącą nieestetycznym nadmiarem po odchudzaniu, szczególnie w okolicach brzucha, nóg, ramion oraz pośladków.

Wiotkości skóry doświadczają też kobiety po okresie ciąży. Powrót do figury sprzed 9 miesięcy zazwyczaj nie jest łatwy. Młodym i wysportowanym kobietom dużo prościej wrócić do poprzedniej formy. Niestety, większość kobiet po 35. roku życia ma zazwyczaj spore trudności w walce z wiotczejącą skórą.

Skuteczna i nieinwazyjna - karboksyterapia

Na szczęście współczesna kosmetologia oraz nowoczesna medycyna estetyczna mają metody radzenia sobie z wiotką skórą. Zawsze warto skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem, który przeprowadzi indywidualny wywiad i dobierze skuteczną kurację. - Jednym z zabiegów, który pomaga na wiotką skórę, jest karboksyterapia. Podczas tego zabiegu wtłacza się pod skórę, za pomocą igieł, medyczny dwutlenek węgla. Równomiernie rozchodzący się gaz powoduje rozszerzanie naczynek krwionośnych, co odżywia oraz dotlenia tkanki. Pobudza to nasze naturalne procesy, często uśpione w organizmie przez niezdrowy tryb życia, nieodpowiednią dietę oraz starzenie się - wyjaśnia Karolina Martin.

Już po pierwszym zabiegu uruchamiana jest produkcja kolagenu i elastyny, a także poprawia się nasze mikrokrążenie, co sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Karboksyterapia jest popularną metodą, ponieważ nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry. Jest to zabieg mało inwazyjny ale bardzo skuteczny.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje