Eliksir młodości za grosze. Pomoże na "zmarszczki palacza"

Zmarszczki mimiczne to naturalne zjawisko, które dotyka każdego. Jednak u osób sięgających po tytoń są one szczególnie widoczne i stąd bywają często nazywane "zmarszczkami palacza". Chcąc dużej zachować młodość i ukryć objawy starzenia się, należy zadbać, by skóra wokół ust pozostała napięta i nawilżona. Można to zrobić dzięki zabiegom w salonach kosmetycznych bądź stosując domowe metody.

Zmarszczki palacza to nie tylko problem osób sięgających po tytoń
Zmarszczki palacza to nie tylko problem osób sięgających po tytoń123RF/PICSEL

U palaczy ten typ zmarszczek jest dużo bardziej widoczny

Zmarszczki mimiczne pojawiają się u każdego, są jednym z niezawodnych symptomów starzenia się skóry. Jednak problem ten jest szczególnie widoczny u palaczy, którzy wciągając dym, częściej niż inni układają usta w charakterystyczny dzióbek, przez co w ich przypadku zmarszczki wokół ust są znacznie szybciej i lepiej zauważalne. Jednak nie tylko palenie papierosów może powodować powstawanie, takich rowków w skórze:

  • jedzenie w pośpiechu, 
  • picie przez słomkę,
  • picie prosto z butelki,
  • żucie gumy,
  • intensywna mimika i naturalne tendencje do składania ust w "dzióbek". 

Zamiast wydawać krocie na drogie kremy czy zabiegi medycyny estetycznej, warto wykorzystać sprawdzone domowe metody na zmarszczki wokół ust, które działają niczym żelazko, a kosztują grosze.

Zobacz również: Domowe sposoby na zmarszczki

Domowe sposoby na zmarszczki wokół ust: ogórek i jajko

Aby zapobiec pogłębianiu się zmarszczek mimicznych oraz wygładzić już istniejące, należy dbać o nawilżenie cery, a także stosować zabiegi, które będą napinać skórę twarzy. Taką domową metodą na zmarszczki wokół ust jest maseczka z ogórka i białka kurzego jaja.

Maska z białka i ogórka pomoże twojej skórze
Maska z białka i ogórka pomoże twojej skórzePicsel123RF/PICSEL

Aby ją przygotować, należy obrać ogórka, zblendować go i odsączyć sok (alternatywnie można skorzystać także z wyciskarki). Następnie wodę z ogórka mieszamy z białkiem jajka. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na twarz, szczególną uwagę zwracając na okolice wokół ust i oczu. Pozostawiamy domową maseczkę z ogórka i białka na piętnaście minut, po czym zmywamy letnią wodą. Zabieg można stosować dwa razy w tygodniu.

Domowa maseczka z ogórka i białka: Dlaczego to działa?

Domowe sposoby na zmarszczki wokół ust wykorzystują substancje zawarte w naturalnych składnikach maseczek. W tym przypadku białko złuszcza naskórek, napina skórę, odżywia ją i przywraca młodość. Natomiast ogórek doskonale nawilża, orzeźwia i relaksuje skórę. Zielone warzywo pobudza krążenie krwi, redukuje widoczność zmarszczek wokół ust, kurzych łapek oraz niweluje opuchliznę pod oczami. Taka domowa maseczka z ogórka i białka to prawdziwy eliksir młodości za grosze.

„Zdrowie na widelcu”: Od czego zależy kolor żółtka jaja? Zdziwicie sięPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas