Eliksir piękna domowej roboty – glow up gwarantowany. Kluczowy jeden składnik z warzywniaka
Sok z cytryny większości z nas kojarzy się z wykrzywionym grymasem twarzy. Niejeden człowiek udowodnił już, że nawet po wypiciu nawet całej szklanki, można się uśmiechnąć. Sok z cytryny stosowany do pielęgnacji twarzy, skóry oraz włosów sprawi, że uśmiech nie będzie schodził ci z ust.
Sok z cytryny to prawdziwy eliksir piękna, który możesz przyrządzić samodzielnie w domu. Jest prosty w przygotowaniu oraz łatwy w zastosowaniu. Efekty pozytywnie cię zaskoczą!
Spis treści:
Eliksir piękna domowej roboty - sok z cytryny
Sok z cytryny posiada wiele przydatnych właściwości. Tymi najprzydatniejszymi w sferze urody są zdecydowanie działanie przeciwbakteryjne oraz regeneracyjne. Sok z cytryny można stosować jako tonik - przemywać nim codziennie twarz - lub przygotować na jego bazie maseczkę. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów, flawonoidów oraz fitohormonów, sok z cytryny pomoże zachować lub przywrócić zdrowy wygląd skóry oraz włosów.
Sok z cytryny na blizny i przebarwienia
Sok z cytryny pomoże przede wszystkim na blizny i przebarwienia. Zawarty w nim kwas cytrynowy doskonale radzi sobie z takimi problemami. Przemywaj twarz codziennie rano i wieczorem tonikiem z soku z cytryny, aby pozbyć się blizn pozapalnych. Do jego przygotowania będzie ci potrzebna woda i pół cytryny. Do szklanki przegotowanej wody wyciśnij sok z połowy owocu, wymieszaj i odstaw na pół godziny. Następnie zamocz wacik kosmetyczny i przemyj twarz. Tak przygotowany tonik należy przechowywać w lodówce - jeśli pozostawisz go w szklance, nie powinien być trzymany dłużej niż przez 3 dni, przelany do buteleczki lub flakonika z nakrętką może pozostać nawet 2 tygodnie. Tonik, którego bazą jest sok z cytryny, powinien być stosowany regularnie. Efekty zobaczysz już następnego dnia, jednak do pełnego usunięcia niechcianych śladów po trądziku musisz uzbroić się w cierpliwość.
Sok z cytryny usunie martwy naskórek i trądzik
Sok z cytryny nie tylko pozbędzie się starych ran. Jest także w stanie zniwelować wciąż powracający problem zmian trądzikowych. Wszystko to dzięki kwaśnemu odczynowi oraz właściwościom przeciwbakteryjnym i regeneracyjnym. Stosując sok z cytryny jako codzienny, delikatny peeling pozbędziesz się martwego naskórka oraz wyeliminujesz trądzik. Przemywanie twarzy tonikiem na bazie soku z cytryny pomoże także w walce z przetłuszczającą się cerą lub cerą mieszaną, skłonną do przetłuszczania.
Sok z cytryny - domowy sposób na rozjaśnianie włosów
Sok z cytryny może być wykorzystany także jako rozjaśniacz do włosów. Efekt nie będzie tak mocny jak po wyjściu od fryzjera, ale doda refleksom delikatnego i naturalnego wyglądu. Sok z cytryny najlepiej zadziała na naturalnych blond włosach. W przypadku ciemnych kasztanów oraz brązów i naturalnych czerniach efekt może być znikomy lub w ogóle nie widoczny. Osobom chcącym wypróbować ten sposób na sobie zdradzamy sposób stosowania.
Sprawdź również: Jak wykorzystać cytrynę w celach kosmetycznych?
- pół szklanki soku z cytryny uzupełniamy połową szklanki wody, intensywnie mieszamy.
- roztwór przelewamy do pojemnika z rozpylaczem.
- włosy spryskujemy preparatem na całej długości.
- suszymy na słońcu.
- myjemy włosy.
Sok z cytryny na łupież
Sok z cytryny może być także bazą do stworzenia wcierki do włosów, dzięki której pozbędziemy się łupieżu. Wystarczy, że sok z połówki cytryny wetrzesz delikatnie w skórę głowy. Zalecamy delikatny masaż, który przy okazji wzmocni cebulki włosów i poprawi mikrokrążenie. Aby wcierka nie została wchłonięta przez materiał, najlepiej zainwestować w ochronny czepek kąpielowy. Wcierkę spłukujemy po upływie 30 minut, następnie normalnie myjemy włosy. Aby kuracja była skuteczna, należy stosować ją 2 razy w tygodniu w regularnych odstępach czasowych. Solidna poprawa będzie widoczna po miesiącu.
Sok z cytryny bazą dla odżywczej maseczki
Sok z cytryny doskonale sprawdzi się także jako składnik odżywczej maseczki do twarzy. Będzie ona idealnie dopełniała kurację przeciwtrądzikową oraz wspomoże ujednolicenie koloru skóry.
Zobacz także: Domowe sposoby na łupież
Do wykonania odżywczej maseczki potrzebujesz:
- sok z cytryny;
- pół łyżeczki cynamonu;
- 2 łyżki miodu;
- 3 łyżki jogurtu naturalnego.
Opcjonalnym składnikiem jest 1 łyżeczka gałki muszkatołowej.
Składniki dokładnie łączymy, aby nie powstały grudki i nakładamy na dobrze oczyszczoną twarz. Po 25-30 minutach zmywamy maskę chłodną wodą. Gałkę muszkatołową stosujemy jeśli chcemy wzmocnić przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie maseczki.