Reklama

Reklama

Eyeliner – sposób na wyraziste spojrzenie

Kreska pociągnięta eyelinerem potrafi zdziałać cuda: wydłuży optycznie rzęsy, pogłębi spojrzenie, wymodeluje kształt oka. Eyeliner jest bardziej precyzyjny od kredki do oczu. Wymaga jednak większej dokładności. By osiągnąć efekt, poćwicz przed lustrem. I wybierz najwygodniejszy dla siebie produkt.

W pisaku – ma płynną, zagęszczoną konsystencję. Łatwo się nim posługiwać. W płynie (w tuszu) z pędzelkiem – najtrudniejszy w użyciu, bo szybko zasycha - trzeba mieć więc wprawę.

W słoiczku – dla profesjonalistek. Ma konsystencję sztywnego żelu, nanosi się go specjalnym pędzelkiem. Najczęściej jest wodoodporny.

Jak używać eyelinera?

Górną powiekę pokryj pudrem matującym. Wtedy tusz utrzyma się na niej dłużej. Kreskę maluj na półprzymkniętej powiece. Lekko ją naciągnij. To pozwoli ci uniknąć załamania linii w tych miejscach, gdzie już pojawiły się zmarszczki.

Reklama

Kreskę rysuj od wewnętrznego kącika – w tym miejscu powinna być najcieńsza. Jej najgrubszy punkt powinien znajdować się przy zewnętrznym kąciku, skierowany nieco ku górze (w kierunku skroni). Pamiętaj, kreskę maluj jak najbliżej rzęs, aby u ich nasady nie zostały jasne prześwity.

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: eyeliner | kreska | spojrzenie | kreski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy