Reklama

Reklama

Fryzury z uniesionymi włosami: Objętość bez ograniczeń

Push-up to nie tylko efekt, jaki daje biustonosz, to też supermodne fryzury z uniesionymi włosami. Skorzystaj z podpowiedzi fryzjerów i uczesz się tak sama.

Od góry aż po same końceNawet gdy masz okrągłą twarz, możesz pozwolić sobie na burzę sprężynek. Włosy wycieniowane na wysokości skroni wystarczy zakręcić od nasady. Duża objętość na czubku głowy wydłuży twarz i wysmukli rysy.

Jak to zrobić? Jeśli masz proste włosy, pasmo po paśmie podkręć cieniutką lokówką. Utrwal fryzurę lakierem. W naturalnie kręcone włosy wetrzyj po myciu żel do loków, który podkreśli ich skręt i sprawi, że nie będą się puszyły. Susz loki, trzymając je skręcone w garści.

Wyczaruj fale prostownicą

Choć to zaskakujący pomysł, jest to możliwe i łatwe do wykonania! Chwyć prostownicą pasmo włosów u nasady - radzi fryzjer Dorota Łęgosz (www.studioosiem.pl). Następnie kierując się w dół, kręć nią wokół własnej osi, aż po same końce.

Uniesione na czubku głowyZwinięte w rulon Możesz się tak uczesać, jeśli masz włosy krótkie na bokach i z tyłu głowy, a na czubku dłuższe. Taka fryzura jest idealna dla pań o regularnych rysach.

Reklama

Jak to zrobić? Na dłuższe pasma na czubku głowy nanieś spray dodający objętości. Unieś je do góry i nawiń na bardzo grubą lokówkę, ustawiając ją prostopadle do twarzy. Przytrzymaj chwilę i delikatnie wysuń lokówkę z włosów, tak aby pozostały zwinięte w rulon. Stylizacja przetrwa cały dzień, jeśli utrwalisz fryzurę mocnym lakierem.

Utrwal irokeza na cały dzień

Taka fryzura wydaje się mało trwała. Aby ją wzmocnić, użyj wsuwek - poleca fryzjer Jacek Rybacki (www.jacekrybacki.pl). Wepnij je w środek włosów zwiniętych w rulon lub umocuj wśród loków. Krótkie boki wygładź woskiem albo pastą.

Rockowo zakręcone

Taką fryzurę stworzysz, gdy masz włosy krótko obcięte na bokach, a na środku głowy (od czoła do tyłu) pasmo dłuższych. Takie uczesanie sprytnie ukryje zbyt wysokie czoło.

Jak to zrobić? Użyj cienkich termoloków. Na nagrzane wałki nakręć wszystkie dłuższe pasma. Poczekaj co najmniej 15 minut, aż wałki i włosy ostygną. Zdejmowanie zacznij od tyłu i mocno tapiruj każde zakręcone pasmo.

Karbowane fale

Wyglądają najlepiej na długich, prosto ściętych włosach. Są świetne dla kobiet, które chcą ukryć zbyt pulchne policzki lub odstające uszy.

Jak to zrobić? Na środku głowy zrób prosty przedziałek. Wygładź grzebieniem włosy u nasady. Następnie użyj falownicy. Zacznij odciskanie fal na wysokości oczu i modeluj tak włosy aż po końce. Dokładnie pofaluj wszystkie warstwy włosów, także te pod spodem. Dzięki temu uzyskasz modną megaobjętość.

Wybierz dobrą szczotkę

Aby uzyskać efekt pudelka, po użyciu falownicy lub lokówki rozczesz włosy szczotką z włosia. Loki zyskają dużo większą objętość. Tą samą szczotką natapiruj włosy - podpowiada fryzjer Tomek Migdal. To prosty trik dający maksymalny push-up.

Maksymalnie uniesione

Taka fryzura będzie prezentowała się efektownie na długich i gęstych włosach. Jest idealna dla odważnych kobiet, lubiących ekstrawagancki look lub na imprezę.

Jak to zrobić? Podziel włosy prostym przedziałkiem. Za pomocą falownicy odciskaj na włosach fale – od nasady aż po końce. Następnie pasmo po paśmie mocno natapiruj wszystkie włosy do wysokości policzków. Aby zachowały swoją objętość i kształt, posyp je stylizacyjnym pudrem i delikatnie rozetrzyj go dłońmi.

Mocny push-up

Idealna fryzura dla pań, które lubią krótkie włosy, ale chcą wyglądać kobieco i seksownie. Dłuższe, pocieniowane pasma na górze głowy i opadająca grzywka świetnie maskują zbyt szerokie czoło.

Jak to zrobić? W lekko wilgotne włosy wgnieć piankę dodającą objętości. Dłuższe pasma nawiń na grube wałki z rzepami i wysusz. Zdejmując je, delikatnie tapiruj u nasady każde pasmo. Roztrzep włosy dłońmi tak, by spływały na jedną stronę twarzy.

Dodaj włosom objętości u nasady

Opuść głowę w dół i podczas suszenia czesz włosy szczotką. Następnie spryskaj je lakierem lub sprayem dodającym objętości. Podnieś głowę i układaj fryzurę - poleca Ewelina Suchorska, szkoleniowiec Lovely Look. Oto skuteczny i łatwy patent na uniesienie prostych włosów.

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy