Glinka: Na co pomoże?
Glinka ma rozliczne właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Doskonale sprawdza się w roli antybiotyku, zapobiegając rozmnażaniu się bakterii i jednocześnie detoksykuje organizm. Ponadto pomaga przy chorobach kobiecych, skóry czy kości oraz przy schorzeniach reumatycznych. Co więcej, z powodzeniem zastąpi też pastę do zębów. W czym jeszcze może nam pomóc glinka? O jej rozmaitych zdolnościach możecie przeczytać poniżej.
Co nieco o glince kosmetycznej
Właściwości glinki cenione są od stuleci, bo znana jest od starożytności i jej popularność nie gaśnie po dziś dzień. Jej znakiem rozpoznawczym jest barwa. Na rynku dostępna jest zarówno ta w kolorze zielonym, czerwonym, żółtym jak i białym.
Glinka stanowi bogate źródło niezbędnych dla zdrowia człowieka pierwiastków, takich jak: magnez, potas, żelazo, sód, itd.Z jej składem związane są rozliczne właściwości lecznicze oraz pielęgnacyjne.
Jak glinka kosmetyczna wpływa na nasze zdrowie?
Glinka ma zdolności pochłaniania wydalania substancji toksycznych oraz drobnoustrojów. Jednocześnie działa jak antybiotyk, zapobiegając rozmnażaniu się bakterii. W czym może jeszcze nam pomóc glinka? Kąpiele w niej polecane są przy chorobach kobiecych, skóry czy kości oraz przy schorzeniach reumatycznych.
Jak glinka wpływa na nasze zdrowie?
Po glinkę warto również sięgać, gdy mamy problem z trudno gojącymi się ranami, odleżynami czy egzemą. Przy tego rodzaju dolegliwościach sprawdzi się przede wszystkim puder z glinki. Jak podziała na naszą skórę? Przede wszystkim zlikwiduje martwe komórki, a także przyspieszy regenerację tkanek. Na stany zapalne powinno się sporządzać chłodne lub letnie okłady. Glinka może też z powodzeniem zastąpić pastę do zębów. Nie tylko nie niszczy szkliwa, ale także absorbuje zapachy.
Jak zastosować glinkę?
Roztwór glinki wymieszanej z wodą nadaje się też do picia. Wystarczy jedną łyżeczkę glinki rozpuścić w szklance niegazowanej wody i wypić. Leczenie glinką wymaga czasu, ale nie jest inwazyjne, a co za tym idzie okazuje się w pełni bezpieczne. Podczas kuracji nie występują żadne skutki uboczne. W początkowej fazie może pojawić się np. nadpobudliwość czy skurcze stóp. Jest to wynik wydalania toksyn, ale po niedługim czasie ustępują. Glinka połączona z oliwą z oliwek lub owocami może być świetną maseczką kosmetyczną.
Jak zrobić maseczkę z białej glinki kaolinowej?
Maseczkę z białej glinki kaolinowej pomaga przywrócić równowagę skórze tłustej, ale mogą ją też stosować osoby o normalnej cerze. Ze względu na swoje wysuszające działanie, glinkę kaolinową często dodaje się do dezodorantów i peelingów do ciała.
Potrzebne składniki:
- 2 łyżeczki białej glinki kaolinowej
- 1 łyżeczka soku aloesowego
- 1 łyżeczka wody niegazowanej
Sposób przygotowania:
Zmieszaj dwie łyżeczki białej glinki kaolinowej, łyżeczkę soku aloesowego, łyżeczkę wody niegazowanej i 2-3 krople olejku z geranium. Jeśli maska jest zbyt gęsta, rozcieńcz ją większą ilością wody. Papkę nałóż na twarz i pozostaw na dziesięć-piętnaście minut. Spłucz ciepłą wodą. Na koniec nałóż na twarz krem nawilżający.