Jak nawilżać skórę od wewnątrz

Podobno samo picie odpowiednich ilości wody czy innych napojów nie wpływa tak dobrze na wygląd skóry, jak woda zawarta w jedzeniu. Czy to prawda? Katarzyna z Lęborka

Soki są lepiej przyswajalne i dlatego nawilżają cały organizm
Soki są lepiej przyswajalne i dlatego nawilżają cały organizm123RF/PICSEL

Owszem, niektórzy dermatolodzy są takiego zdania. Cząsteczki wody mają nieco inną strukturę niż zawarte w warzywach i owocach soki, które łatwiej wnikają do wnętrza wszystkich naszych komórek.

Mówiąc obrazowo, większość wody, którą wypijamy, po prostu przepłukuje nam nerki lub magazynuje się między komórkami, czego efektem może być np. wodny cellulit.

Soki natomiast są lepiej przyswajalne i dlatego nawilżają cały organizm. Ważne jest przy tym, że kupione, a nawet samodzielnie przygotowane soki nie są tak wartościowe, jak warzywa i owoce, które zjemy (koniecznie surowe).

Dobrze więc jeść teraz jak najwięcej arbuzów, melonów, pomidorów, ogórków, ananasów czy czereśni. Warto też pamiętać, że kawa (w tym również wszelkie jej pyszne i chętnie pite latem wersje mrożone) oraz sól i alkohol (w wakacje także pijemy go częściej), bardzo odwadniają organizm. Więcej owoców i warzyw pomoże temu zapobiec.

Kobieta i życie
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas