Reklama

Reklama

Jak nawilżyć cerę?

Przesuszona wygląda na starszą, więc po co dodawać sobie lat?

1. Zrezygnuj z mydła

I to nieważne, jaką masz cerę: tłustą czy suchą. Bo każda może być przesuszona. Dlatego sięgnij po żele i toniki o naturalnym odczynniku pH. Nie zawierają one mydła, które wymywa substancje tłuszczowe ze skóry. A dzięki roślinnym ekstraktom oczyszczają ją i nawilżają.

2. Pij 1,5 l wody dziennie i...

...łykaj kapsułki z olejem z nasion ogórecznika lub z witaminą E, które uszczelniają naskórek, zapobiegając utracie wody. W upały, lub gdy pracujesz w klimatyzowanych pomieszczeniach, orzeźwisz się, spryskując twarz wodą termalną (z odległości 30 cm). Po chwili osusz skórę, przykładając chusteczkę.

3. Wklepuj krem nawilżający

Taki kosmetyk powinien zawierać lipidy i ceramidy, uszczelniające komórki naskórki. Także substancje uzyskiwane z alg lub wyciąg z aloesu, który potrafi magazynować wodę. Częstym składnikiem nawilżającego preparatu jest woda termalna oraz nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), hamujące odparowywanie wody.

4. Nie zapomnij o maseczce

Stosuj ją dwa razy w tygodniu. Efekt będzie jeszcze lepszy, gdy nałożysz ją tuż po peelingu. Jeśli twoja cera jest mocno przesuszona, codziennie na twarzy rozsmaruj grubą warstwę głęboko nawilżającego kremu i poczekaj, aż się wchłonie.

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama