Reklama

Reklama

Jak przywrócić cerze ładny koloryt?

O tej porze roku wszyscy wystawiają twarz na słońce, a ja nie lubię się opalać. Mam już 50 lat i jestem zdania, że opalenizna mnie postarza. W związku z tym moja cera nie tylko jest blada, ale jakby pozbawiona blasku, zmęczona. Jak powinnam ją pielęgnować, by nabrała świeżości, blasku i wyglądała na wypoczętą?

Przede wszystkim zachęcam do wybrania kremu bogatego w składniki rozświetlające takie jak: witamina C, kwasy owocowe AHA, arnika, wyciąg z ogórka. Krem zadziała lepiej, gdy wieczorem, po dokładnym oczyszczaniu cery, jego nakładanie połączy Pani z kilkuminutowym masażem twarzy.

Reklama

Proszę nabrać krem na opuszki palców i delikatnie, okrężnymi ruchami wmasowywać go w skórę. Ważne, by masaż zacząć od dołu, czyli od żuchwy i kierować się w stronę czoła. Warto też pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka.

Martwe komórki na powierzchni skóry pozbawiają ją żywego kolorytu. Dla cery wrażliwej i naczynkowej polecam piling enzymatyczny, dla normalnej - ziarnisty. Kosmetyk poprawia mikrocyrkulację. Skóra staje się dotleniona i rozświetlona, a krem lepiej się wchłania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje