Reklama

Reklama

Jak skutecznie zlikwidować trądzik?

Pojawiające się na twarzy niedoskonałości to jeden z najbardziej dokuczliwych urodowych problemów. Choć niewłaściwa pielęgnacja ma duży udział w pogarszaniu się kondycji cery, przyczyn powstawania trądziku jest więcej. Warto baczniej przyjrzeć się swojej diecie oraz higienie snu.

Na wygląd naszej skóry oddziałuje szereg czynników. Nie tylko niewłaściwa pielęgnacja może pogorszyć stan cery, prowadząc do pojawiania się znienawidzonych wyprysków. Nasz styl życia również ma w tym swój udział. A jednym z jego filarów pozostaje dieta. Eksperci stale przypominają, że to, co ląduje na naszym talerzu, ma ogromny wpływ na cały nasz organizm - również na wygląd skóry.

Reklama

Zdrowe odżywianie jest więc pierwszym ważnym krokiem na drodze do pozbawionej niedoskonałości cery. Zbilansowana dieta jest tym istotniejsza, jeśli borykamy się z powracającym trądzikiem.

- Starajmy się jeść jak najwięcej sezonowych warzyw i owoców, przyrządzajmy domowe posiłki zamiast kupować gotową, przetworzoną żywność i dania typu fast food. Warto też jeść więcej produktów, które zawierają witaminy z grupy B - wyjaśnia kosmetolożka Eliza Lewandowicz.

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: trądzik | pryszcze | cera trądzikowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje