Reklama

Jak wyregulować brwi? To łatwiejsze niż myślisz, wystarczy prosty trik

Regulacja brwi w domu to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Wbrew pozorom najtrudniejszą częścią nie jest uporanie się z bólem podczas wyrywania włosków, ale nadanie brwiom idealnego kształtu. Tiktokerki znalazły na to sposób. Jak wyregulować brwi? Istnieje na to prosta metoda.

Regulacja barwi: Zasady

Jak wyregulować brwi? Większość instruktaży zaleca wyznaczenie prostej linii biegnącej od nozdrza do brwi — w tym miejscu powinna się ona zaczynać. Dlatego należy usunąć włoski rosnące poza tą linią.

Następnie należy wyznaczyć kolejną linię biegnącą od nozdrza pod skosem i przechodzącą przez źrenicę — w miejscu, gdzie linia przecina brew, powinien znajdować się najwyższy punkt łuku brwiowego.

Ostatnia linia powinna rozpoczynać się przy nozdrzu i przechodzić przez kącik oka — w tym miejscu brew powinna się kończyć. Regulacja brwi w ogólnych założeniach jest prosta, jednak gdy przychodzi do wprowadzenia ich w życie, często okazuje się to nie lada wyzwaniem. Jest jednak prosty trik, który ułatwia nadanie brwiom idealnego kształtu.

Reklama

Jak wyregulować brwi? Prosty trik z TikToka z kartą i białą kredką do oczu

Wyrywanie brwi będzie o wiele łatwiejsze, jeśli wyznaczone linie będą nie tylko wyimaginowane, ale dobrze widoczne. Żeby wyznaczyć idealny kształt brwi potrzebna będzie dowolna plastikowa karta, np. nieużywana karta płatnicza, nieaktualny dowód, czy karta lojalnościowa jednego z dyskontów. Należy jej krawędź obficie posmarować białą kredką do oczu lub innym kosmetykiem, który będzie dobrze widoczny na skórze i łatwy do usunięcia.

Następnie rysujemy kreski na twarzy dokładnie według zasad opisanych powyżej. Dodatkowo dobrze jest wyznaczyć dwie skośne wyznaczającą dolną linię łuku brwiowego. Teraz trzeba usunąć wszystkie włoski, które znalazły się poza wyznaczonymi granicami, a brwi wyregulowane w ten sposób będą miały naturalny i uporządkowany kształt. Na koniec wystarczy zetrzeć wyrysowane wcześniej linie z twarzy, przeczesać brwi grzebykiem lub spiralą i gotowe!

Zobacz też: 

Laminowanie brwi w domu

Jak malować brwi?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: porady | brwi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy