Reklama

Reklama

Jak wystylizować fryzurę przy pomocy pianki do włosów?

Pianka do włosów to jeden z podstawowych, a zarazem najbardziej wszechstronnych kosmetyków stylizujących. Używamy jej, by dodać włosom objętości, wygładzić je, unieść od nasady, podkreślić skręt loków lub utrwalić stylizację. To produkt, który powinniśmy stosować w różny sposób, w zależności od tego, jaki typ włosa posiadamy oraz na jakim efekcie nam zależy.

Pianka to kosmetyk dla tych, którzy kochają różnorodność fryzurowych stylizacji, bez konieczności narażania włosów na utratę kondycji i zdrowia. Wystarczy niewielka ilość takiego produktu nałożonego na lekko wilgotne włosy, by ułatwić modelowanie oraz uzyskać efekt pożądanej fryzury. Pod wpływem pianki włosy stają się bardzo plastyczne, dzięki czemu możemy szybko i sprawnie wystylizować uczesanie i to bez konieczności wizyty u fryzjera.

Jak działa pianka do włosów?

 Działanie dobrze dobranej pianki jest wszechstronne. Ponieważ jako Europejczycy posiadamy raczej cienkie włosy, cieszy jedno z jej głównych zadań, czyli nadawanie objętości przy jednoczesnym unoszeniu włosów od nasady. Taki efekt gwarantuje kombinacja specjalnie wyselekcjonowanych składników filmotwórczych oraz cząsteczek silikonowych.

Reklama

 Rolą pianki do włosów jest także działanie wygładzające lub/i podkreślające skręt (w zależności od tego czy rozprowadzimy piankę wzdłuż włosów, czy wgnieciemy w poszczególne pasma) oraz oczywiście pielęgnacja. Dzięki zawarciu takich składników, jak pantenol i witamina B5, pianka korzystnie wpływa na kondycję włosów, nawilżając je, chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz zapobiegając elektryzowaniu i puszeniu. Co więcej, tego typu kosmetyk chroni kolor włosów farbowanych, a dzięki zastosowaniu nowoczesnej formuły Thermo Protection Formula zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur (np. pianka Look Expert Up Volume&Control).

 Jak aplikować piankę do włosów?

 Aby pianka spełniła swoją rolę, należy wiedzieć jak odpowiednio aplikować ten kosmetyk. Jak tłumaczą styliści marki Look Expert, najlepiej gdy produkt nakładamy na świeżo umyte włosy, lekko osuszone ręcznikiem i przeczesane grzebieniem o szerokim rozstawie zębów.


  • Jeżeli lubimy nasze włosy proste i wygładzone, a jednocześnie odbite od skóry głowy, należy aplikować piankę tuż przy nasadzie włosów, a następnie suszyć przy pomocy okrągłej szczotki, rozprowadzając produkt na kolejne pasma.
  • Jeżeli chcemy podwójnej objętości - ponownie wetrzyjmy piankę, ale w już suche włosy. Następnie przesuszmy przy pomocy suszarki do włosów.
  • Gdy zależy nam na skręcie - wgniećmy piankę we włosy kierując się od końcówek ku górze. Włosy można wysuszyć suszarką z dyfuzorem, z głową pochyloną w dół lub pozostawić do samoistnego wyschnięcia.

UWAGA! Nakładajmy nie więcej niż dwie dozy pianki na średniej długości włosy. Jeżeli włosy wykazują skłonności do przetłuszczania się - unikajmy aplikowania produktu blisko skóry głowy, w ten sposób zachowamy świeży wygląd na dłużej. Można dodatkowo użyć specjalnego szamponu opartego na wyciągu z pokrzywy, którego składniki pomagają w regulowaniu pracy gruczołów łojowych głowy, a przez co polecany jest osobom zmagającym się z problemem szybko tłuszczących się włosów.

 Dobra pianka do włosów nigdy nas nie zawiedzie. Użyta umiejętnie pomoże w stylizacji i utrwaleniu fryzury, przy zachowaniu gładkich i błyszczących włosów. Ochroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniowaniem UV i wysokimi temperaturami, a jednocześnie będzie dyscyplinować fryzurę. Tak, abyśmy zawsze czuli się tak świeżo i pięknie, jak po wizycie u fryzjera.

 

Źródło: materiały prasowe LOOK EXPERT

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: pianka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje