Jak zrobić szampon z sody oczyszczonej?
Mimo iż większość ludzi zna jedno lub dwa zastosowania sody oczyszczonej, tak naprawdę można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów. Ostatnimi czasy stosowanie sody oczyszczonej osiągnęło rekordowy poziom, a to z powodu wyników badań naukowych, które ujawniły nowe korzyści dla zdrowia wynikające z użycia wspomnianej sody. Zastąp więc twój zwykły szampon sodą oczyszczoną, a wkrótce odczujesz różnicę.
Okazało się, że soda oczyszczona może mieć wpływ na jakość ludzkich włosów. Może brzmi to nieco dziwnie, ale taka jest prawda. Soda usunie wszelkie ślady odżywki oraz szamponu, które mogą pozostać na twoich włosach po myciu. Dodatkowo twoje włosy staną się bardziej lśniące zaledwie po kilku zastosowaniach sody.
Zalecamy wypróbowanie tej naturalnej kuracji oraz samodzielną ocenę rezultatów.
Jeśli używasz w 100% naturalnych produktów do pielęgnacji skóry oraz włosów i wolisz samodzielnie wykonywać swoje kosmetyki, z pewnością zainteresuje cię bezpieczny i wydajny preparat, który nie zniszczy twoich kosmyków, ani nie narazi twojego organizmu na żadne toksyny ani chemikalia.
Na początku mycie włosów bez piany charakterystycznej dla typowego szamponu może wydawać się dziwne i trudne, ale nie pozwól, aby to cię zniechęciło.
Przepis na szampon z sodą oczyszczoną.
Na początku dokładnie zmieszaj jedną objętość sody oczyszczonej z trzema objętościami wody. Dokładne ilości zależą od długości twoich włosów. Przykładowo, jeśli twoje włosy sięgają do ramion, potrzebujesz 3 łyżek stołowych sody i 3 razy więcej wody.
Sodę z wodą zmieszaj w plastikowej butelce małej lub średniej wielkości. Pamiętaj, aby odpowiednio dobrać ilość sody oczyszczonej oraz wody w zależności od długości twoich włosów.
Zaaplikuj wykonany szampon na mokre lub suche włosy. Zacznij od nasady i przesuwaj się w kierunku końcówek włosów. Miksturę należy pozostawić na włosach na 2-3 minuty, a następnie dokładnie spłukać. Użyj do tego ciepłej wody.
Po umyciu i spłukaniu włosów, kosmyki należy przepłukać wodą z octem.
Zmieszaj jedną objętość octu jabłkowego z czterema objętościami wody. Jeśli nie możesz znieść zapachu octu, dodaj do mikstury kilka kropel olejku miętowego, lawendowego lub rozmarynowego. Dobrym pomysłem jest wykonanie większej ilości płukanki octowej i przechowywanie jej w butelce w łazience.
Odchyl głowę i zamknij oczy. Dzięki tej pozycji uchronisz swoje oczy przed kontaktem z płukanka octową, który może być bardzo nieprzyjemny. Następnie spłucz włosy.