Jakich błędów unikać, aby mieć piękną skórę?

Czy wiesz, że nakładanie kremu na mokrą cerę, częste dotykanie twarzy, zbyt rzadka zmiana pościeli, nadmierna aplikacja pudru i nieodpowiednia dieta mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na kondycję i wygląd twojej skóry? Poniżej znajdziesz najczęstsze błędy, które popełniamy podczas codziennej pielęgnacji. <b> Wybór złych produktów </b> Kluczową kwestią w pielęgnacji skóry jest dobór odpowiednich kosmetyków. Przede wszystkim powinny być one dopasowane do typu naszej cery oraz wieku. Jeśli masz wątpliwości, możesz poradzić się kosmetologa. Gdy trafisz na dobry produkt, to używaj go przez dłuższy czas i nie eksperymentuj zbyt często, bo możesz spowodować powstanie problemów skórnych.

article cover
&copy;123RF/PICSEL

Wysuszanie tłustej cery

&copy;123RF/PICSEL

Bardzo często popełnianym błędem jest stosowanie produktów ze składnikami wysuszającymi skórę, takimi jak siarczany czy alkohol lub zbyt częste mycie twarzy. W konsekwencji skóra produkuje więcej sebum i zaczyna się łuszczyć. Aby przywrócić jej równowagę, stosuj naturalne olejki, na przykład olejek jojoba lub winogronowy.

Nakładanie kremu na mokrą skórę

Niektórzy błędnie twierdzą, że nakładanie kremu na twarz bezpośrednio po jej umyciu sprawi, że skóra będzie bardziej nawilżona. W rzeczywistości jest to mit. Lepiej jest delikatnie wytrzeć twarz ręcznikiem, nałożyć tonik, pozwolić mu się wchłonąć, a dopiero potem zaaplikować krem nawilżający.

Używanie produktów, które za bardzo się pienią

Jeśli masz suchą i wrażliwą skórę, używaj mleczka oczyszczającego lub płynu micelarnego. Delikatnie pieniące się kosmetyki są dobre dla skóry tłustej.

Mycie twarzy zbyt zimną lub gorącą wodą

&copy;123RF/PICSEL

Zbyt zimna lub zbyt gorąca woda nie jest dobra dla twojej skóry. Najlepsza jest lekko ciepła. Dobrze oczyści skórę i nie uszkodzi jej.

Nakładanie zbyt dużej ilości pudru

Dziewczyny mają tendencję do nakładania dużych ilości pudru. Owszem, chroni on przed świeceniem się skóry, ale jednocześnie zatyka pory. Warto zatem zachować umiar, a podczas upałów używać chusteczek matujących, które wchłoną nadmiar sebum i usuną efekt świecenie się skóry.

Ignorowanie skóry wokół oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji oraz stosowania specjalnych kremów. Delikatnie wmasuj produkt w okolice oczu, zaczynając od zewnętrznych kącików. Pamiętaj, że powinno się nakładać krem na kości otaczające oczy, a nie na powieki.

Zapominanie o ustach

&copy;123RF/PICSEL

Suche i łuszczące się usta nie wyglądają dobrze. Nie zapominaj nawilżać ich przy pomocy specjalnie przeznaczonego do tego balsamu.

Spanie z twarzą wciśniętą w poduszkę

Wiele osób preferuje spanie na boku lub brzuchu z głową wciśniętą w poduszkę. Nie jest to dobre dla naszej skóry, ponieważ powoduje powstawanie zmarszczek. Optymalną pozycją jest spanie na plecach. Dzięki temu nasza skóra będzie lepiej oddychać.

Złe nakładanie kremu

Pamiętaj, aby delikatnie wmasować krem w skórę, kierując się liniami masażu. Dzięki temu sprawisz, że będzie ona mniej napięta. Linie te biegną od środka do krawędzi twarzy.

Zbyt rzadkie zmienianie poszewek

Kosmetolodzy zalecają regularne zmienianie poszewek. Zbyt długie używanie tej samej pościeli zwiększa ryzyko pojawienia się wyprysków na twarzy; szczególnie jeśli masz cerę tłustą lub problematyczną.

Zapominanie o toniku

art
&copy;123RF/PICSEL

Po umyciu twarzy wodą, jeszcze zanim nałożysz krem, powinnaś użyć toniku. Usunie on nadmiar sebum, zwęzi pory i sprawi, że krem wchłonie się w głębsze warstwy skóry.

Zbyt częste dotykanie twarzy

Staraj się nie dotykać twarzy lub nie podpierać się na niej ręką, zwłaszcza kiedy korzystasz ze środków transportu publicznego. Może to spowodować przeniesienie się bakterii z brudnych rąk na skórę.

Niezdrowe jedzenie, zbyt mała ilość wody

Jedzenie tłustych potraw, zbyt dużych ilości ciast oraz słodyczy nie jest dobre dla skóry. Kosmetolodzy zalecają jedzenie dużych porcji warzyw i świeżych owoców oraz zastąpienie napojów gazowanych wodą. Równie ważne jest dostarczanie odpowiednich ilości witaminy B oraz cynku. Tę pierwszą znajdziemy między innymi w szparagach, jabłkach, marchewce oraz w wątróbce; a cynk w jajkach, owocach morza, nasionach oraz orzechach.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas