Reklama

Reklama

Krople żołądkowe na włosy. Jak działają?

Wiele osób nie wyobraża sobie domowej apteczki bez kropli żołądkowych. Okazuje się, że ten preparat pomaga nie tylko w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale sprawdza się również w pielęgnacji włosów. Jak stosować krople żołądkowe?

Jak działają krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe można kupić w aptece bez recepty i są stosowane w celu złagodzenia dolegliwości, które są związane z układem pokarmowym. Wielu sięga po nie w przypadku m.in. niestrawności, wzdęć, bólu żołądka oraz nudności.

Krople żołądkowe to produkt leczniczy, który zawiera wyciągi ziołowe. Zazwyczaj z korzenia kozłka lekarskiego, mięty pieprzowej oraz dziurawca, a także korzenia goryczki, gorzkiej pomarańczy oraz bobrka trójlistkowego. Lek ten przede wszystkim wzmaga łaknienie oraz pobudza wydzielanie soku żołądkowego. 

Przez ziołowy skład kropli żołądkowych, zaczęto stosować je na włosy w celu regeneracji. Okazuje się, że pozytywnie wpływają na ich kondycję, pobudzają do wzrostu i zmniejszają wypadanie. Ponadto mogą być pomocne w walce z przetłuszczaniem się skóry głowy oraz łupieżem. 

Reklama

Zobacz także: Dziwny mecz Polska - Argentyna i ta przepychanka. Aż trudno poznać "Lewego"

Jak stosować krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe można stosować w formie wcierki. Zaleca się jednak, by najpierw je rozcieńczyć - wymieszać np. jedną łyżkę kropli w dwóch łyżkach wody. Należy je stosować na skórę głowy i nie przeciągać po długości włosów. Najlepiej zaaplikować mieszankę minimum godzinę przed myciem. 

Taka wcierka może być stosowana co kilka dni. Nie ma konieczności, by nakładać ją na skórę głowy przed każdym myciem. Pierwsze efekty można zobaczyć już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania.

Zobacz także: Działa jak najlepsza baza pod makijaż i eliksir młodości. Kupisz ją a aptece za 4 zł

Chcąc zacząć stosować krople żołądkowe na włosy, trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim mogą one wywoływać reakcję alergiczną i podrażnić skórę. Dlatego też tak ważne jest wcześniejsze wykonanie próby uczuleniowej, dzięki której można uniknąć ewentualnych efektów niepożądanych. Kropli żołądkowych na włosy należy unikać w sytuacji ekspozycji na słońce. Wszystko to przez ryzyko fotouczulenia. 

Poza tym istotne jest czytanie składów kropli żołądkowych i wybieranie tylko tych, które nie zawierają etanolu i innych środków, które mogą zaszkodzić włosom.  

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: krople żołądkowe | krople żołądkowe do włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy