Reklama

Makijaż dla kobiet po 40 i 50. Specjalistka z ponad 25-letnim stażem zdradza jak wyglądać młodziej

Zauważasz na swojej twarzy ewidentne dowody przeżytych lat. Nakładasz więc makijaż, aby ukryć zmarszczki i niedoskonałości - chcesz wyglądać dzięki temu młodziej. Tymczasem pomimo nałożonych baz, podkładów, pudrów i innych kosmetyków, w lustrze widzisz nadal starzejącą się twarz? Trenerka makijażu z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem wskazuje najczęściej popełniane błędy i podpowiada jak wyglądać młodziej.

Najczęściej popełniane błędy zdaniem specjalistki z ponad 25-letnim stażem

Jak wyglądać młodo? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet na świecie. Erica Taylor, specjalistka w zakresie makijażu, opublikowała filmik, którym ma pomóc odpowiedzieć na to pytanie i zdemaskować najczęściej popełniane błędy, sprawiające, że twarz wygląda staro. Ekspertka wykonała makijaż dwiema metodami, używając tych samych kosmetyków. Jedna strona jej twarzy wygląda znacznie młodziej niż druga. Ericka dokładnie wymienia błędy, które postarzają twarz

Reklama
  1. Brwi, które zaczynają się zbyt późno lub kończą się zbyt wcześnie - Erica Taylor zwraca uwagę, że brwi stanowią oprawę dla oka. Jeśli łuk brwiowy jest długi, oko też wydaje się dłuższe. Makijażystka podkreśla, że brew powinna zaczyna się nad wewnętrznym kącikiem oka - nie później. Ponadto zauważa, że brwi opadające w dół, sprawiają, że oko także wydaje się opadać. Dlatego łuk brwiowy powinien zaczynać się nad wewnętrznym kącikiem oka i kończyć nad zewnętrznym. 
  2. Zbyt krótkie i zbyt cienkie kreski - kolejnym błędem są kreski, które nie mają wykończenia. Zaczynają się powyżej kącika oka i kończą przed kącikiem zewnętrznym, a w dodatku są cienkie. Taki makijaż sprawia, że oko wydaje się dużo krótsze i bardziej zmęczone. Jeśli chcemy je optycznie wydłużyć, należy pociągnąć linię do krawędzi zewnętrznej okna. Linia eyelinera powinna być też nieco grubsza. Ekspertka podkreśla, że niekoniecznie trzeba malować  kreskę w postaci tak zwanej “jaskółki", ale warto pilnować, by dojeżdżać eyelinerem do zewnętrznego kącika oka. 
  3. Brązer poniżej kości policzkowej - kobieta zachęca do używania brązera powyżej kości policzkowej i umieszczania różu nie na policzku, ale w okolicach skroni, dzięki temu optycznie uniesiemy twarz. 
  4. Dokładne konturowanie ust w kącikach - dokładne obrysowanie konturu ust, sprawia, że po ich zamknięciu kąciki wydają się opadać. Zdaniem Eriki jest na to prosty sposób: nie należy konturówką docierać do samych kącików, ale powinniśmy przerwać linię nieco wcześniej i nie wypełniać kącików ust, dzięki czemu optycznie nie będą już opadać. 

Kim jest Erica Taylor?

Jak wyglądać młodo? Na to pytanie stara się odpowiadać Erica Taylor - czterdziestosiedmioletnia amerykańska makijażystka i trenerka make-upu, która w branży kosmetycznej działa już ponad 25 lat. Kobieta na stałe mieszka w Nowym Jorku z mężem i trójką dzieci. Popularność przyniosła jej działalność w mediach społecznościowych. Erica na swoim profilu w serwisie TikTok ma 1,2 milionów obserwujących, a jej Instagrama śledzi 313 tysięcy osób. Kobieta słynie z porad kosmetycznych dotyczących pielęgnacji i makijażu skóry dojrzałej, których na przestrzeni wielu lat pracy w branży kosmetycznej, zebrała niemały worek.

Zobacz również: Idealne sukienki na jesień dla kobiet 50+. Tak noszą je gwiazdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: makijaż | make-up
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy