Reklama

Reklama

Makijaż idealny dla opadającej powieki

Makijaż dla opadającej powieki sprawi, że będzie ona optycznie podniesiona, a oczy będą wyglądały na większe. Jakie trendy w makijażu dedykowane są opadającym powiekom?

Nie od dziś wiadomo, że makijaż może służyć nie tylko uwydatnieniu naszych zalet, lecz także zamaskowaniu tego, co być może niekoniecznie w sobie lubimy. Dla każdej pani, która jest posiadaczką opadających powiek, a na wielkie wyjścia chciałaby optycznie powiększyć i podnieść oko, mamy kilka makijażowych trików.

Opadająca powieka - jak wygląda?

Wbrew pozorom opadająca powieka nie oznacza "smutnego" kształtu oka bez migdałowego uniesienia. Mówiąc o opadającej powiece, zazwyczaj chodzi o brak przestrzeni lub bardzo niewielką przestrzeń pomiędzy powieką nieruchomą, a linią rzęs. W tym przypadku ciężko dostrzec przestrzeń pomiędzy rzęsami, a powieką nieruchomą, która kończy się razem z brwiami. Z wiekiem ta cecha wraz z utratą kolagenu może się pogłębiać, jednak są makijażowe triki, które uniosą oko.

Reklama

Triki makijażowe dla opadającej powieki

Choć zazwyczaj makijaże prezentowane są na paniach, które nad górnymi rzęsami mają wyraźnie widoczną ruchomą powiekę, to również w przypadku opadającej powieki makijaż nie będzie sprawiał ogromnych trudności.

Opadającą powiekę łatwo skorygować za pomocą umiejętnie namalowanych eye-linerem kresek. Jaskółcza kreska nie będzie dobrym rozwiązaniem, zaleca się więc malowanie kreski jedynie nad linią rzęs nie zaczynając tuż przy wewnętrznym kąciku, tylko od jednej trzeciej długości linii rzęs. Ważne też, aby kreska nie była zbyt gruba, bowiem sprawi wrażenie ciężkiego oka.

Nakładanie cienia

Podstawową zasadą przy nakładaniu cienia na opadającą powiekę jest optyczne zmniejszenie jej wypukłości. W tym celu należy pokryć całą powiekę matowym, jasnym cieniem. Następnie ciemny cień nałożyć pędzlem na zewnętrzny kącik oka, a całość uzupełnić o perłowy, jasny cień w wewnętrznym kąciku oka. Ciemny cień warto rozblendować w górę, w kierunku łuku brwiowego.

Sztuczne rzęsy

Niezawodnym sposobem na podniesienie oka i jego optyczne powiększenie będzie zaaplikowanie sztucznych rzęs. W tym celu najlepiej wybrać subtelne kępki, których największa długość będzie znajdować się po zewnętrznej stronie oka.

Zobacz również:

Czekoladowe włosy to hit tego sezonu!

Jak mieć piękne rzęsy? Oto domowe sposoby!

Francuska grzywka wygładza rysy i odmładza! 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy