Mankamenty kobiecej urody, które odstraszają mężczyzn

Każda kobieta chciałaby zawsze czuć się dobrze we własnej skórze i podobać się mężczyznom. Tymczasem urodowe wpadki mogą przydarzyć się każdemu, szczególnie osobom będącym w stałych, długoletnich związkach.

Warto jednak pamiętać, że nawet niewielkie grzechy w pielęgnacji prędzej czy później zostaną odczytane jako poważne zaniedbanie swojego ciała. Na co zwrócić uwagę i jakie błędy najbardziej przeszkadzają mężczyznom w kontaktach z kobietami?

"Pomarańczowa twarz"

Reklama

Zbyt grubą warstwę makijażu można jeszcze wybaczyć, pod warunkiem, że make up jest zrobiony z najwyższą starannością i dokładnością.

Okazuje się jednak, że faceci są mocno wyczuleni na tzw. "pomarańczową twarz", czyli widok skóry z wyraźnie zarysowaną linią podkładu na linii żuchwy.

Jeśli dorzucić do tego źle dobrany kolor podkładu (zbyt jasny, ciemny lub nieadekwatny do karnacji odcień) makijażowy koszmar bije po oczach ze zdwojoną siłą. Całość wygląda po prostu tandetnie.

Obgryzione paznokcie i skórki

Niestety, obgryzanie wciąż przytrafia się wielu kobietom, choć na rynku pojawiło się mnóstwo preparatów, które pomagają ograniczyć to uzależnienie. Niektóre panie próbują ratować sytuację tipsami lub popularną "hybrydą", niemniej jednak nadgryziona i popękana skórka potrafi zniszczyć nawet najbardziej misternie wykonaną stylizację paznokci.

Oprócz wątpliwych walorów estetycznych pogryzione paznokcie to dla mężczyzn jasny sygnał, że kobieta... raczej nie radzi sobie zbyt dobrze z emocjami i zdenerwowaniem.

Wąsik i nadmierne owłosienie skóry twarzy

Gładkie nogi i pachy to absolutne minimum w depilacji, niektóre kobiety jednak muszą też zmierzyć się z owłosieniem na twarzy. Trudno też dziwić się mężczyznom, że są w stanie zauważyć na kobiecej twarzy nawet najmniejszy ślad "wąsika". W końcu zarost to wyłącznie ich "specjalizacja".

Niestety, hormony lubią płatać figle, dlatego w przypadku pojedynczych włosków warto zawsze sięgnąć po niezawodną pęsetę, a jeśli problem jest bardziej rozległy, pomogą łagodne kremy do depilacji okolic nosa, ust lub linii żuchwy.

Zaniedbane stopy

Pięty jak tarka, zbyt krótko obcięte lub... zbyt długo nie skracane paznokcie u nóg, przebarwienia na podeszwach. To jasne, że żaden facet nigdy nie będzie obserwował kobiecych stóp pod lupą. Niemniej jednak, gdy związek wejdzie w nieco bardziej intymną fazę, trzeba liczyć się z tym, że od czasu do czasu będzie miał okazję podziwiać tę część ciała w pełnej okazałości. A wygląd stóp, zwłaszcza po zimie, może pozostawiać wiele do życzenia.

Warto przynajmniej raz w miesiącu zafundować skórze i paznokciom porządny pedicure, a na co dzień stosować wygładzające balsamy, kremy i kąpiele.

Plamy i niedoskonałości na skórze twarzy

Zazwyczaj są wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji lub złej jakości kosmetyków. Z daleka trudno dostrzec podobne mankamenty, z bliska mogą jednak nazbyt rzucać się w oczy. To samo tyczy się mocno przesuszonej, po prostu niezdrowo wyglądającej skóry.

Po niej tak naprawdę widać, jakie są nasze nawyki, czy palimy, czy odżywiamy się zdrowo i czy potrafimy poświęcić swojej cerze odpowiednią ilość czasu i środków. Szkodliwe przyzwyczajenia z pewnością nie dodadzą kobiecej urodzie powabu i delikatności.

Tłuste, nieświeże włosy

Fryzura powinna być niekwestionowaną ozdobą kobiety, tymczasem nie wszystkie panie mają wystarczająco dużo siły i determinacji, by zachować jej świeżość na dłużej. Sytuacja komplikuje się, gdy włosy szybko przetłuszczają się i już dzień po umyciu wyglądają po prostu fatalnie.

Nie ma innego wyjścia, jak codzienne, poranne mycie głowy, a gdy naprawdę zabraknie na to czasu, warto mieć pod ręką suchy szampon, który błyskawicznie usunie nadmiar sebum z kosmyków. To opcja awaryjna, wiadomo przecież, że mężczyźni uwielbiają bawić się bujnymi lokami kobiety i czuć świeżość i zapach dopiero co użytych kosmetyków. 


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje