Reklama

Reklama

Naturalne brwi i mocna kreska

Nasza redakcyjna wizażystka podpowiada, jak łatwo i wprawną ręką uzyskać ten modny efekt.

W makijażu najważniejszy jest kontrast wyrazistej czarnej kreski na powiekach i naturalnych, lecz umalowanych brwi. Skorzystaj z nowych kosmetyków "brow artist", zw. kreatorami idealnych brwi. To kredki, specjalne flamastry, żele i cienie do brwi, które sprawią, że będą one wyglądać na gęste z natury. Starannie też przeczesz włoski, kierując je lekko w górę. Działa to jak lifting oczu. Natomiast powieki akcentuj mocną, grubą kreską. Masz do dyspozycji supertrwałe eyelinery w płynie, w żelu oraz kredki do rysowania kresek na powiekach. Skorzystaj z naszych lekcji, a zrobisz to perfekcyjnie.

Reklama

Lekcja akcentowania brwi

Krok 1: Wyznaczanie długości

Dwa ołówki przyłóż do skrzydełka nosa. Końcówki skieruj do wewnętrznego i zewnętrznego kącika oka.

Krok 2: Regulowanie łuku

Usuń włoski poza punktami wyznaczonymi przez ołówki i te pod brwiami. Wyrywaj pęsetką włosek po włosku w kierunku ich wzrostu.

Krok 3: Malowanie brwi

Rysuj kredką lub flamastrem małe ukośne kreski, udające włoski. Albo maluj brwi cieniem lub żelem. Koniecznie je przeczesz.

Lekcja rysowania kreski na powiece

Mocny wyrazisty efekt jest trendy

Jeśli lubisz odważny makijaż, wyrazistą, graficzną kreskę noś na dzień. Gdy jesteś zwolenniczką bardziej subtelnego make-upu, zrób cienkie precyzyjne kreski czarnym eyelinerem lub kredką. Dzięki temu optycznie zagęścisz rzęsy i powiększysz oczy. Mocny efekt zostaw na wieczorne wyjście.

Krok 1: Malowanie kreski

Prowadź ją na górnej powiece tuż przy linii rzęs od zewnętrznego kącika w kierunku środka oka. Lekko ją pogrub. Potem dorysuj do niej cienką linię zaczynając od wewnętrznego kącika oka, tak by obie kreski się połączyły.

Krok 2: Modelowanie ukośnej "strzałki"

Powinna ona być przedłużeniem dolnej powieki (wyznacz ją ołówkiem przyłożonym do końca brwi i zewnętrznego kącika oka). Rysuj linię eyelinerem od kącika oka ok. 5-7 mm w górę, jakby wydłużając dolną powiekę.

Krok 3: Tworzenie trójkąta

Rysuj miękką kreskę eyelinerem wzdłuż linii rzęs górnej powieki, przedłużając ją od zewnętrznego kącika oka lekko ku górze. Połącz ją ze "strzałką". Tak utworzony trójkąt zamaluj eyelinerem. Wytuszuj rzęsy czarną mascarą.


Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy