Reklama

Reklama

Obalono mit na temat golenia nóg

Wiele kobiet rezygnuje z szybkiej i tradycyjnej metody, golenia nóg. Przez lata twierdzono, że golenie owłosienia powoduje, że staje się ono mocniejsze i szybciej odrasta. Z błędu wyprowadzają panie amerykańscy naukowcy.

Według nowego badania opublikowanego w "Scientific American, nie ma rzeczywistych dowodów na to, że włosy po zgoleniu odrastają grubsze i mocniejsze.

"Budowa ludzkiego włosa przypomina kształtem ołówek, który zwęża się na końcu. Kiedy więc za pomocą maszynki zgolimy włos, w momencie, kiedy odrasta, wydaje się grubszy i ciemniejszy. Odcięcie części włosa nie zmienia jego struktury i nie wpływa na proces odrastania" - wyjaśniają naukowcy.

Do podobnych wniosków doszli naukowcy już w 1970 roku, kiedy to badaniu poddano mężczyzn. Analizy wykazały, że golenie włosów nie wpływa na grubość ani tempo wzrostu włosa.

Reklama

"Kobiety golą nogi cały czas. Więc gdyby teorie o tym, że po zgoleniu włosy są grubsze i ciemniejsze, panie wyglądałyby jak goryle. Co więcej, problemem nie byłoby wypadanie włosów. Wystarczyłoby je zgolić, aby odrosły mocniejsze i gęstsze" - zauważa dermatolog Melanie Grossman.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy