Ocet jabłkowy dla urody

Ocet jabłkowy jest skutecznym produktem dla zdrowia, ale też urody. Ma działanie antybakteryjne, antywirusowe, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, więc pomaga w przypadku przeziębienia, bólu mięśni, zapalenia stawów, cukrzycy, wysokiego cholesterolu i problemów z wagą. Popularny ocet jabłkowy można też stosować jako kosmetyk. Dzięki niemu można zyskać piękniejszą skórę i włosy, i nie tylko. Pamiętaj, by używać niepasteryzowanego, niefiltrowanego octu jabłkowego, który zawiera najwięcej substancji odżywczych.

ocet jabłkowy zalety
ocet jabłkowy zalety© Photogenica

Zapobiega trądzikowi i pryszczom

trądzik a ocet
© Photogenica

Jeśli borykasz się z trądzikiem lub pryszczami, zawsze miej pod ręką butelkę octu jabłkowego. Ma on właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, które zapobiegną wypryskom. Ocet usunie wszystkie zanieczyszczenia ze skóry. Dodatkowo pomoże zachować naturalne pH skóry, co jest kluczowe, jeśli chcemy zapobiec wypryskom.

Połącz w misce ocet z przegotowaną wodą w proporcji 1:2.

Zamocz w roztworze wacik kosmetyczny i przemyj zainfekowaną skórę.

Pozostaw na 10 minut, a następnie przemyj skórę ciepłą wodą.

Powtarzaj czynność kilka razy dziennie przez parę dni.

Pożegnaj się z łupieżem

ocet usuwa łupież
© Photogenica

Łupież nie jest poważną chorobą, jednak może sprawiać, że poczujemy się niekomfortowo. Jesteśmy na niego narażeni szczególnie w okresie zimowym, gdy powietrze jest bardziej suche. Łupież to złuszczony, martwy naskórek. Może powodować swędzenie, a biały naskórek często zabrudza nasze ubrania.

Ocet jabłkowy posiada naturalne właściwości przeciwgrzybicze, które zwalczą łupież. Dodatkowo ocet przywróci naturalne pH skóry głowy i oczyści pory.

Wymieszaj 2 łyżki wody i 2 łyżki octu jabłkowego.

Dodaj 10-15 kropli olejku z drzewa herbacianego.

Nałóż mieszankę na skalp i masuj przez 5 minut. Zostaw na kolejne 5 minut.

Spłucz wodą, a następnie umyj włosy szamponem.

Stosuj tę metodę 2-3 razy w tygodniu.

Zmniejsza cellulit

celulit
© Photogenica

Ocet jabłkowy ma silne właściwości ściągające i tonizujące, które pomogą pozbyć się cellulitu, czyli komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą.

Składniki octu pozbędą się toksyn i nagromadzonej wody w okolicach ud i brzucha, co zredukuje cellulit. Dodatkowo ocet wspomaga utratę wagi i poprawia elastyczność skóry.

Połącz olej kokosowy/oliwę z oliwek i ocet jabłkowy w proporcjach 1:3. Nałóż na skórę dotkniętą cellulitem i masują przez 15 minut. Powtórz czynność dwa razy dziennie.

Oprócz tego wymieszaj 1-2 łyżki miodu i 1 łyżeczkę miodu w szklance wody. Pij dwa razy dziennie. Taki napój korzystnie wpłynie na gospodarkę hormonalną organizmu, która jest jednym z ważniejszych czynników utraty masy ciała.

Leczy podrażnioną skórę po goleniu

golenie nóg podrażnienia
© Photogenica

Po goleniu na naszej skórze często pojawiają się małe krosty, które są wynikiem podrażnienia lub wrastających włosków. Ten problem również możesz rozwiązać z pomocą octu jabłkowego. Posiada on właściwości przeciwzapalne, które ukoją podrażnioną skórę, zmniejszą stan zapalny i swędzenie. Dodatkowo kwas octowy zapobiegnie infekcjom i zmiękczy skórę, dzięki czemu włoski nie będą wrastać w skórę.

Najpierw nałóż na podrażnioną skórę cienką warstwę miodu.

Zostaw na 5-10 minut, a potem zmyj zimną wodą.

Następnie z pomocą wacika kosmetycznego nałóż na skórę ocet jabłkowy i zostaw do wyschnięcia.

Powtórz czynność kilka razy dziennie, aż poczujesz ulgę.

Uwaga: Osoby o bardzo wrażliwej skórze powinny rozcieńczyć ocet wodą.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas