Reklama

Reklama

Opalaj się i … chudnij

Ręcznik, piasek i morze – tyle potrzebujesz, żeby wykonać te proste ćwiczenia. Dzięki nim nie będziesz musiała się obawiać, że od wakacyjnego leniuchowania urośnie ci oponka.

Lody, gofry polane czekoladą, ryba z frytkami i całodzienne leżenie na słońcu - oto połączenie, które sprawia, że z wakacji możemy przywieźć niechcianą pamiątkę w postaci dodatkowych kilogramów. Aby móc opalać się i zajadać smakołykami bez wyrzutów sumienia, warto poświęcić codziennie kilka minut na krótki trening. Poniższe ćwiczenia zostały opracowane w taki sposób, by można było wykonywać je na plaży i wykorzystać do nich wakacyjne akcesoria.

Reklama

Proste plecy

Zroluj ręcznik. Przerzuć ręcznik przez plecy w taki sposób, by jedna ręka znajdowała się na wysokości lędźwi, a druga na wysokości głowy. Przesuwaj ręcznik w górę i w dół, w różnych kierunkach, tak jakbyś chciała wytrzeć plecy. Wykonaj 3 serie po 30 sekund. To proste ćwiczenie pozwoli na wymodelowanie mięśni barków i górnej partii pleców.

Silne ręce

Umiesz pływać? Pływaj bez użycia nóg! Kraul, motylek, żabka... wybierz styl, który jest dla ciebie najbardziej komfortowy i spróbuj poruszać się w wodzie, wykonując wyłącznie ruchy rąk. Nogi niech spokojnie się unoszą. Jeśli nie ufasz swoim umiejętnościom pływackim, pożycz od dziecka koło ratunkowe i  przy jego użyciu wykonaj to samo ćwiczenie. Efekt? Pięknie wyrzeźbione przedramiona.

Zdrowy kręgosłup

To ćwiczenie świetnie nadaje się do wykonywania podczas opalania. Połóż się na plecach. Nogi zegnij w kolanach. Ręce powinny leżeć swobodnie, lekko odsunięte od tułowia. Napnij mięśnie brzucha tak, aby każdy z kręgów dotykał podłoża. Postaraj się wytrzymać w tej pozycji 10 sekund.

Jędrne uda

Spacer po plaży, sam w sobie, jest świetnym sposobem na wzmacnianie mięśni. Piasek stawia opór, który powoduje, że taka przechadzka wymaga od nas więcej wysiłku niż np. wędrówka po parku. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, warto zastosować następującą metodę. Staraj się stawiać duże kroki, zginając kolano do maksimum. Noga z tyłu niech pozostanie prosta. Poruszaj kilka razy ciałem w dół i w górę, tak aby naciągnąć łydkę. Wykonaj pięć kroków, a następnie powtórz ćwiczenie na drugą nogę. Aby zminimalizować ryzyko kontuzji, staraj się, aby kolano nogi znajdującej się z przodu, było ułożone dokładnie nad stopą.

Mocne łydki i kształtne pośladki

To ćwiczenie jest kombinacją skoków i przysiadów. Stań na piasku, rozszerz nogi na szerokość ud. Zegnij nogi w kolanach, tak jakbyś chciała usiąść na krześle, a następnie wykonaj skok.  Spadaj na zgięte nogi. Aby uniknąć kontuzji uważaj, żeby pośladki nie znalazły się niżej niż kolana.

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje