Reklama

Reklama

PARADISE SUN ecstasy

Lekkie, świeże i energetyczne zapachy to dobry wybór na wakacje! Soczyste mango, delikatna poziomka, czerwony grapefruit, olejek kokosowy i drzewo sandałowe to nowa kompozycja zapachu PARADISE SUN ecstasy opracowanego przez markę Vittorio Bellucci firmy Verona.

Orzeźwiającym nutom głowy w zapachu PARADISE SUN ecstasy towarzyszą: soczyste mango, poziomka, nektarynka i czerwony grapefruit. Nuty głowy wyczuwalne są jako pierwsze, zazwyczaj decydują o tym, czy zapach nam się spodoba. Jednak przed ostatecznym wyborem warto odczekać kilka minut. Nuty głowy utrzymują się od kilkunastu minut do pół godziny. Owocowa słodycz nut serca to: orzech kokosowy, lilia i malina. Nuty serca są dominujące i wyczuwalne do trzech godzin. Nuty bazy, których zapach utrzymuje się najdłużej to zmysłowe piżmo, zagęszczone mleko i drzewo sandałowe. Te nuty wyczuwalne są od kilkunastu godzin do kilku dni dzięki specjalnym utrwalaczom. Nuty bazowe to najcięższe nuty zapachowe, dodawane są do nich składniki nadające im ciężkość.

Reklama

Zasady dobierania i stosowania perfum:

1.Najlepsza pora na kupowanie perfum to ranek, kiedy nasz nos nie jest "zmęczony" nadmiarem różnych innych woni. Idąc do perfumerii zrezygnuj z używania produktów zawierających zapach np. balsamów czy mgiełek, które mogą rozpraszać nasz węch.

2.Pamiętaj, że prawdziwa woń perfum ukaże się dopiero w kontakcie ze skórą. Spryskaj nimi nadgarstek, nie rozcieraj, poczekaj 15-20 sekund, aż wyparuje alkohol, dopiero wtedy poczujesz pierwszą nutę, czyli nutę bazową.

3.Zapach wpływa na nasze samopoczucie. Na tej samej zasadzie oparta jest aromaterapia olejkami. Zatem perfumy zawierające wanilię będą nas uspokajały, piżmo pobudzały, a niektóre cytrusy uśmierzały ból głowy

4.Nie nadużywaj perfum - pamiętaj, że wokół są również inni ludzie. Bywa, że woń wywołuje reakcję alergiczną, a nawet agresję.

5. Nigdy nie łącz zapachów, może to skutkować trudną do zniesienia mieszanką.

6. Najlepiej nakładać zapach w miejscach najbardziej ukrwionych, tam gdzie temperatura ciała jest najwyższa, czyli nadgarstki, szyję, skronie, okolice za uszami, dekolt, wewnętrzna strona łokci. Perfumowanie w tych strefach wzmocni intensywność zapachu i sprawi, że perfumy będą dłużej się utrzymywały.

7. Nie testuj wielu zapachów naraz. Nos szybko się "zmęczy", w konsekwencji każdy kolejny zapach będzie pachniał praktycznie tak samo. Nasz węch może rozpoznać i zapamiętać jednocześnie trzy, maksymalnie cztery rodzaje perfum.

8. Idąc na plażę zrezygnuj ze stosowania perfum. W kontakcie z promieniami słonecznymi olejki eteryczne oraz alkohol działają fotouczulająco. Przykrą konsekwencją mogą być ciemne plamy na ciele, trudne do usunięcia.

9. Perfumy warto zmieniać, bo nasz węch jest tak doskonałym zmysłem, że szybko przyzwyczaja się do znanych sobie zapachów i w konsekwencji przestajemy je czuć. Wyczuwamy intensywnie tylko wtedy, gdy są nowe. Dlatego po dłuższym czasie stosowania jednego rodzaju perfum wydaje nam się, że szybciej się ulatniają i nie pachną. To nasz nos potrzebuje nowych bodźców. Dlatego warto robić przerwy w używaniu ukochanego zapachu, by się nam nie znudził.10. Data przydatności perfum to 3 lata. Niestety nieodpowiednio przechowywane, na słońcu oraz w wysokiej temperaturze powoduje zepsucie się naszego ulubionego zapachu.

11. Aby przedłużyć trwałość zapachu, warto używać go na włosy. Pamiętajmy jednak, że w składzie perfum jest alkohol - uważajmy zatem, by nie przesadzić.

12. Jeżeli pragniemy poznać prawdziwą woń perfum musimy uzbroić się w cierpliwość i odczekać najlepiej godzinę.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy