Reklama

Reklama

Peeling i masło odżywią ciało po zimie

Cieplejsze dni skłaniają do zadbania o swoje „uśpione” przez zimę ciało. Wystarczą regularnie powtarzane zabiegi, a znów będziesz mogła się nim pochwalić

Peeling

Aby aktywne składniki zawarte w kosmetykach mogły za działać, muszą wniknąć w skórę. Dlatego ważne jest złuszczanie zrogowaciałych komórek naskórka. To właśnie jest zadanie peelingu – preparatu, który zawiera ścierające drobinki (kryształki cukru, soli, zmielone pestki) i zmiękczające olejki.

Reklama

Dzięki niemu skóra jest oczyszczona głębiej niż przy zwykłym myciu i wygładzona. Następuje odblokowanie porów i poprawa mikrokrążenia.

Masło


Ten kosmetyk jest ratunkiem dla mocno przesuszonej po zimie, łuszczącej się i poz bawionej substancji odżywczych skóry. Jest gęsty, wymaga więc dokładnego rozsmarowania, ale lepiej regeneruje i natłuszcza niż tradycyjny balsam.

Warstewka, którą pozostawia, stopniowo uwalnia cenne substancje. I na dłuższy czas zapobiega utracie wody z naskórka. Dzięki temu wolniej się przesusza. Stosowanie tego preparatu wzmacnia i uelastycznia skórę. A to dzięki takim składnikom jak olejki czy kakao.

Pamiętaj


Peeling wcieraj w wilgotne ciało. Jednocześnie wykonuj masaż (zwłaszcza ud, pupy). Gruboziarnisty kosmetyk stosuj raz w tyg. Co dzień możesz natomiast używać złuszczających żeli do mycia z małą zawartością substancji ścierających.

Po peelingu zastosuj masło (możesz smarować się nim częściej). Zanim się ubierzesz, poczekaj dłuższą chwilę, aż kosmetyk całkowicie się wchłonie.

Dowiedz się więcej na temat: peeling | ciało | masło | Platforma Obywatelska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje