Reklama

Reklama

Peeling i masło odżywią ciało po zimie

Cieplejsze dni skłaniają do zadbania o swoje „uśpione” przez zimę ciało. Wystarczą regularnie powtarzane zabiegi, a znów będziesz mogła się nim pochwalić

Peeling

Aby aktywne składniki zawarte w kosmetykach mogły za działać, muszą wniknąć w skórę. Dlatego ważne jest złuszczanie zrogowaciałych komórek naskórka. To właśnie jest zadanie peelingu – preparatu, który zawiera ścierające drobinki (kryształki cukru, soli, zmielone pestki) i zmiękczające olejki.

Dzięki niemu skóra jest oczyszczona głębiej niż przy zwykłym myciu i wygładzona. Następuje odblokowanie porów i poprawa mikrokrążenia.

Masło


Ten kosmetyk jest ratunkiem dla mocno przesuszonej po zimie, łuszczącej się i poz bawionej substancji odżywczych skóry. Jest gęsty, wymaga więc dokładnego rozsmarowania, ale lepiej regeneruje i natłuszcza niż tradycyjny balsam.

Reklama

Warstewka, którą pozostawia, stopniowo uwalnia cenne substancje. I na dłuższy czas zapobiega utracie wody z naskórka. Dzięki temu wolniej się przesusza. Stosowanie tego preparatu wzmacnia i uelastycznia skórę. A to dzięki takim składnikom jak olejki czy kakao.

Pamiętaj


Peeling wcieraj w wilgotne ciało. Jednocześnie wykonuj masaż (zwłaszcza ud, pupy). Gruboziarnisty kosmetyk stosuj raz w tyg. Co dzień możesz natomiast używać złuszczających żeli do mycia z małą zawartością substancji ścierających.

Po peelingu zastosuj masło (możesz smarować się nim częściej). Zanim się ubierzesz, poczekaj dłuższą chwilę, aż kosmetyk całkowicie się wchłonie.

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: peeling | ciało | masło | Platforma Obywatelska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy