Reklama

Reklama

Perfekcyjna depilacja

Nogi eleganckiej kobiety powinny być idealnie gładkie. Nowoczesne metody depilacji pozwolą nam szybko i bez bólu pozbyć się niechcianych włosków.

Błyskawiczny efekt

• Maszynki golą szybko i dokładnie. To niedrogi i zupełnie bezbolesny sposób na pozbycie się owłosienia. Niestety, tylko na chwilę. Włoski zaczynają odrastać już następnego dnia po goleniu. Nowoczesne golarki są wyposażone w cienkie paski nasączone substancjami łagodzącymi, np. aloesem. Najlepiej używać ich pod prysznicem. Aby zapobiec podrażnieniom, warto posmarować nogi delikatnym płynem pod prysznic lub pianką do golenia dla kobiet. Skóra stanie się wówczas śliska i ostrze nie uszkodzi naskórka. W wąskich szczelinach maszynki łatwo gromadzą się zanieczyszczenia, dlatego należy wymieniać ją kilka razy w miesiącu.

Reklama

Po każdym użyciu maszynkę dokładnie umyj i osusz. Dodatkowo możesz zdezynfekować ją spirytusem.

• Kremy rozpuszczają włoski. Nowoczesne preparaty mają niewiele wspólnego z tymi, których używałyśmy przed laty. Są łagodne dla skóry i ładnie pachną. Występują również w postaci pianki i sprayu. Substancje chemiczne zawarte w kosmetykach do depilacji rozpuszczają tę część włosa, która znajduje się na powierzchni skóry. W drogeriach znajdziemy wiele kremów, które działają błyskawicznie. Niechcianych włosków można się pozbyć już po trzech czy pięciu minutach.

Niektóre stosuje się pod prysznicem - preparat rozpuszcza włoski pod wpływem wody. Po użyciu kremu włoski odrastają już po 2-3 dniach.

Jeśli użyjesz preparatu niszczącego włos na 1 mm w głąb skóry, skóra nóg pozostanie gładka około tygodnia.

Warto pamiętać

• Co najmniej dzień przed depilacją lepiej się nie opalać, to może bardzo podrażnić skórę.

• Nie używaj depilatora i plastrów w czasie menstruacji. Wtedy skóra staje się bardziej wrażliwa i silniej odczuwamy ból.

• Przed większym wyjściem warto wydepilować nogi dzień wcześniej, żeby zagoiły się ewentualne podrażnienia.

• Peeling wykonany przed depilacją ułatwi usunięcie włosków, bo nie będą przylegać do skóry. Po depilacji warto go robić 2 razy w tygodniu. Zapobiegnie to wrastaniu włosków.

Czytaj więcej w najnowszym wydaniu magazynu "Kobieta i Życie", w sprzedaży od 7 kwietnia.

Joanna Andrzejewska

Kobieta i życie
Dowiedz się więcej na temat: depilacja | uroda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy