Reklama

Reklama

Piękne stopy gotowe do lata

Wypielęgnowane, z pomalowanymi paznokciami… Nie trzeba wiele, by w odkrytych pantofelkach wyglądały wspaniale!

Wygładzamy pięty tarką na sucho

Na początek pozbądź się zgrubiałego naskórka. Jeśli mocno się nawarstwił, zrób to najpierw na sucho. Najlepsza do tego jest gruboziarnista tarka, która przypomina papier ścierny.

Lepiej nie używaj tarek metalowych i pumeksów – te pierwsze ranią skórę, a drugie są siedliskiem bakterii. Usuń grubą skórę na piętach, palcach i podeszwach.

Nasza rada: gdy skóra na piętach jest popękana, tarkę prowadź wzdłuż pęknięć. Nie w poprzek, bo powiększysz ranki.

Zmiękczamy naskórek

Do z ciepłą wodą dodaj specjalną sól do stóp lub tabletki relaksująco-zmiękczające. Jeśli jesteś zwolenniczką na tury, zrób stopom kąpiel mleczną: szklankę ciepłego mleka i sok z 1 cytryny wymieszaj z 2 łyżkami oliwy i łyżeczką cynamonu, wlej do miski. Mocz nogi, aż do przestygnięcia wody.

Reklama

Jeśli wcześniej nie udało ci się wygładzić idealnie naskórka stóp, teraz zrób to ponownie. Następnie osusz skórę i obetnij paznokcie – krótko i prosto. Na koniec opiłuj brzegi płytki. Wmasuj w skórę krem do stóp.

Nasza rada: aby zabezpieczyć naskórek przed wysuszeniem i pękaniem, zastosuj krem nawilżają- co-regenerujący. Jeśli stopy nadmiernie się pocą, wybierz krem z szałwią.

Wyrównujemy płytkę

Gdy stopy są świeżo po kąpieli, odsuń skórki, które narastają na paznokieć. Zrób to specjalnym drewnianym patyczkiem (kupisz go w każdej drogerii).

Jeżeli czujesz pod palcami nierówności na powierzchni paznokcia, wygładź je polerką. Jeśli tego nie zrobisz, lakier może się nieładnie rozprowadzić, a bruzdy staną się jeszcze bardziej widoczne.

Używaj polerki, która ma ścianki o różnej sile ścierania. Zacznij od najbardziej szorstkiej, a skończ na wygładzającej.

Nasza rada: polerowanie paznokci najlepiej wykonywać raz na 10–14 dni, nie częściej, bo można osłabić płytkę.

Malujemy lakierem

Przed nałożeniem lakieru odtłuść płytkę i osusz. Włóż między palce gąbkowe separatory albo po prostu zrolowane płatki kosmetyczne.

Najpierw pomaluj paznokcie bazą (dzięki niej lakier dłużej się utrzyma), poczekaj, aż wyschnie. Następnie nałóż pierwszą warstwę wybranej emalii.

Gdy lakier zaschnie, pomaluj paznokcie drugi raz. Jeśli wyjechałaś lakierem za płytkę, usuń go patyczkiem kosmetycznym zamoczonym w zmywaczu. Na koniec pociągnij paznokcie utwardzaczem.

Nasza rada: starannie nałóż pierwszą warstwę emalii, to ona decyduje o efekcie.

Wysuszamy preparatem w spreju

Gdy nałożysz ostatnią warstwę lakieru lub utwardzacza, spryskaj paznokcie wysuszaczem. Zrób to z odległości ok. 30 cm i odczekaj 3 min. Emalia stwardnieje, ale uważaj na paznokcie jeszcze 15–20 min. Po upływie tego czasu będą bezpieczne.

Naj
Dowiedz się więcej na temat: piękne stopy | Nie | stopy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje