Pielęgnacja skóry latem – olśniewaj!

Wiosna i lato to czas, w którym nie tylko chętnie odsłaniamy ciało, ale również rezygnujemy z makijażu. Skóra musi więc wyglądać perfekcyjnie, dlatego powinnyśmy poświęcić więcej czasu na pielęgnację. Oprócz domowego SPA możemy również skorzystać z szerokiej oferty zabiegów medycyny estetycznej. Jest z czego wybierać!

Wiosna i lato to czas, w którym nie tylko chętnie odsłaniamy ciało, ale również rezygnujemy z makijażu
Wiosna i lato to czas, w którym nie tylko chętnie odsłaniamy ciało, ale również rezygnujemy z makijażumateriały prasowe

Na początek pamiętaj o fotoprotekcji

Podstawową zasadą (także w mieście) jest używanie kremów z filtrem w okresie letnim (minimum 30 SPF). Co prawda dobrze jest wystawić ciało na słońce na ok. 15-20 minut dziennie bez filtra, żeby dostarczyć organizmowi witaminy D3 i żeby nie cierpieć na jej niedobory zimą. Natomiast niezwykle istotne jest, żeby po tym czasie pamiętać o nakładaniu filtra, który chroni nas przed promieniami i oparzeniami słonecznymi - tłumaczy dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Coś dobrego dla twarzy

Nawilżona skóra to piękna skóra, dlatego jej podstawowa pielęgnacja powinna skupić się na tym, aby nie dopuszczać do jej wysuszenia.  W tym celu świetnie sprawdzi się zabieg HydraFacial. -  Procedura ta łączy bezkryształową mikrodermabrazję, zastosowanie wielofunkcyjnych substancji aktywnych oraz zasysania próżniowego. Zabieg możemy wykonywać nawet na bardzo wrażliwych skórach, ze skłonnością do podrażnień, gdyż ma właściwości łagodzące i odświeżające.  W efekcie cera jest nawilżana i odświeżona. Po zabiegu powinniśmy pamiętać o zastosowaniu ochrony przeciwsłonecznej, gdyż nawet niewielkie złuszczanie skóry musi iść w parze z zastosowaniem ochrony SPF - poleca Ewelina Rogacka, kosmetolog z Kliniki La Perla.

Jeśli chcesz iść o krok dalej wybierz Juvéderm VOLITE, czyli rewitalizację skóry o przedłużonym działaniu. Z mezoterapią ma wspólną technikę podawania: śródskórne iniekcje. Efekt nawilżenia, uelastycznienia, rozświetlenia i wygładzanie zmarszczek jest nieporównywalny z tym, co udaje się osiągnąć za pomocą preparatów stosowanych w zwykłych mezoterapiach i utrzymuje się nawet do 9 miesięcy. Zabieg z kwasem hialuronowym Juvéderm VOLITE przeznaczony jest dla osób, których skóra jest zmęczona, przesuszona i poszarzała, z widocznymi oznakami upływającego czasu, jak zmarszczki i wiotczenie. Preparat można stosować w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni - Preparat podawany jest w iniekcjach śródskórnych, techniką mezoterapii. Zawiera lidokainę, więc odczucia bólowe są znacząco zminimalizowane. Osoby bardziej wrażliwe mogą poddać się zabiegowi po uprzednim znieczuleniu skóry specjalna maścią - tłumaczy dr Aleksandra Jagielska z Kliniki Sthetic.

Ciało (nie)gotowe na lato?

Idealne ciało to efekt trzymania dobrze zbilansowanej diety, a także sporej dawki aktywności fizycznej. Nawet, gdy stosujemy się do tych zaleceń, warto wspomóc się zabiegami medycyny estetycznej. Na cellulit i zalegającą tkankę tłuszczową specjaliści proponują np. krioterapię. Na czym poleca zabieg? - Dwutlenek węgla, wprowadzony podskórnie do tkanki tłuszczowej, zmienia się w kwas węglowy i niszczy komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki - wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się zabiegi kriolipolizy. Jej dobre dla organizmu właściwości znane są już od dawna, ale od jakiegoś czasu wykorzystywane są nie tylko ze względu na działanie zdrowotne, ale również poprawiające wygląd. Koncepcja kriolipolizy polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, w skutek czego dochodzi ich do uszkodzenia, a następnie usunięcia z organizmu. Badania, które doprowadziły do powstania kriolipolizy, udowodniły wyjątkową wrażliwość komórek tłuszczowych na działanie niskiej temperatury bez naruszania pozostałych tkanek, skóry, mięśni i nerwów. Jednak dopiero opracowane przez naukowców urządzenie CoolSculpting pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury w tak różne miejsca, jak brzuch, uda, kolana, a nierzadko także plecy i biodra, co daje lekarzowi możliwość wykonywania zabiegu z dużą dokładnością. Warto jeszcze wspomnieć, że CoolSculpting zapewnia utratę do aż 27% grubości tłuszczu. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej, natomiast na pełny rezultat musimy poczekać ok. 2-3 miesiące.

Zadbaj o skórę również w domowym zaciszu

Po jakie kosmetyki sięgnąć? Latem najlepiej sprawdzają się lekkie konsystencję, które szybko się wchłaniają, ale dostarczają skórze sporej dawki nawilżenia. Woda Komórkowa Cellular Water w sprayu o działaniu energetyzującym od Institut Esthederm to produkt wielofunkcyjny - można stosować go pod krem do twarzy, można również odświeżyć nim skórę w ciągu dnia, a nawet utrwalić makijaż. Podobne zastosowanie ma Aqua Nano od Beauty Box By Klinika La Perla. Po przebudzeniu warto sięgnąć po mgiełkę Lierac Hydragenist, która zlikwiduje senne zagniecenia, oznaki zmęczenia i niedotlenienia na skórze twarzy. Suchy olejek Sublime od Sesdermy możemy używać do wszystkiego - do pielęgnacji ciała, włosów, twarzy. Z powodzeniem sprawdzi się na wakacyjnych wyjazdach - zastąpi kilka produktów i pomoże zaoszczędzić cenne miejsce w kosmetyczce. A na koniec Photoderm Nude Touch SPF 50+ od Biodermy, czyli bardzo lekki podkład z wysokim filtrem SPF.

Kosmetyki na lato
Kosmetyki na latomateriały prasowe
INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas