Reklama

Reklama

Pielęgnacyjne błędy, które dodają lat

Powtarzamy je niestety niemal każdego dnia. A wystarczy tylko odrobinę zmienić nawyki, by nie szkodzić swojej urodzie!

Niedbałe nakładanie kosmetyków

Większość z nas aplikuje krem na policzki, następnie rozciera go energicznie po całej twarzy... Nie jest to idealne rozwiązanie, bowiem zbyt agresywne nakładanie kremu przyczynia się do powstawania zmarszczek.

Reklama

Korzystne zmiany: Twarz kremujemy zawsze ruchami od szyi w górę, tak aby przeciwdziałać skutkom grawitacji. Nigdy nie rozciągamy skóry w dół! Krem wokół oczu należy delikatnie wklepywać opuszkiem palca, od wewnętrznych do zewnętrznych kącików.

Zapominanie o gruntownym demakijażu

Położenie się spać bez umycia buzi to jeden z najbardziej niewybaczalnych błędów w pielęgnacji dojrzałej cery. Noc to czas, kiedy twoja skóra powinna się regenerować, a nie być zakryta warstwą "starego" makijażu i brudu. Jeśli pomijanie tego wieczornego zabiegu stało się twoim nawykiem - nie dziw się, że cera straciła zdrowy wygląd, a ty wyglądasz o 5 lat więcej.

Korzystna zmiana: Pół godziny przed snem poświęć 5 minut dla swojej twarzy. Najpierw rozmasuj na niej olejek lub żel do demakijażu, następnie ręcznikiem zwilżonym ciepłą wodą zetrzyj kosmetyk. Osusz cerę i nałóż krem.

Trzymanie suszarki zbyt blisko włosów

Chcesz jak najszybciej wysuszyć mokre kosmyki, więc traktujesz je gorącym strumieniem suszarki. Mało tego - przykładasz ją jak najbliżej włosów... Eksperci ostatnio zbadali, że w ten sposób narażasz je na wysuszenie 10 razy bardziej niż zachowując bezpieczną, 30-centymetrową odległość!

Korzystna zmiana: Aby nie doprowadzić do przegrzania kosmyków, poruszaj suszarką wokół całej głowy i nie kieruj zbyt długo ciepłego powietrza w jedno miejsce!

Częste i mocne złuszczanie skóry

Wiadomo, że pilingi są świetne, bo pomagają pozbyć się martwego naskórka, ułatwiają wchłanianie się odmładzających kosmetyków. Ale nie przesadzaj z intensywnością zabiegów! Zbyt częste złuszczanie skóry osłabia jej wierzchnią warstwę, czego efektem jest większa podatność cery na podrażnienia, wysuszenie oraz powstawanie zmarszczek.

Korzystna zmiana: Przy skórze suchej, naczynkowej lub wrażliwej rób piling (tylko enzymatyczny) raz na 12-14 dni . Przy normalnej, tłustej lub mieszanej - złuszczaj cerę raz w tygodniu.

Mycie się zbyt ciepłą wodą

Lubisz relaks w wannie pełnej aromatyzowanej piany? Pół biedy, jeśli woda jest ciepła, bo gorąca powoduje pękanie naczynek krwionośnych i niszczy ochronną warstwę lipidową skóry. Wtedy ta szybciej się starzeje i łatwiej ulega podrażnieniom.

Korzystne zmiany: Kąp się w wodzie ciepłej i nie dłużej niż przez kwadrans. Najlepiej jednak zrezygnuj z kąpieli na rzecz prysznica. Do mycia zawsze używaj kosmetyków, które natłuszczają i nawilżają skórę - świetne są np. olejki pod prysznic. Dobrym pomysłem jest też umycie się żelem, a następnie posmarowanie jeszcze wilgotnej skóry olejem, np. kokosowym. Zawsze dokładnie osusz skórę.

Ignorowanie filtrów przeciwsłonecznych

Niezwykle szkodliwym błędem jest nie tylko opalanie się bez posmarowania skóry balsamem z filtrami, ale również codzienna pielęgnacja cery bez ochronnych kosmetyków! Pamiętaj, że promieniowanie działa cały czas, niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy jest ono akurat za chmurami. Nie chroni przed nim ani szyba w samochodzie, ani okno w pracy. Badania potwierdziły, że codzienne używanie kremu z filtrem sprawia, że skóra starzeje się wolniej.

Korzystna zmiana: Zadbaj, by zarówno twój krem na dzień, jak i podkład miał filtry.

Spryskiwanie perfumami szyi i dekoltu

Robią tak aktorki w filmach, modelki w reklamach, często robimy tak my same - chwytamy flakon z ulubionym zapachem i perfumujemy nim dekolt, szyję... Tym samym każdego dnia (albo nawet kilka razy dziennie!) narażamy delikatną, cienką, pozbawioną gruczołów łojowych skórę na dodatkowe wysuszenie i podrażnienie! Jeśli jeszcze dołożymy do tego równie częsty pielęgnacyjny błąd, czyli omijanie szyi i dekoltu podczas nakładania kremu... sprawiamy, że skóra w tych miejscach błyskawicznie pokrywa się zmarszczkami, staje się wiotka.

Korzystna zmiana: Perfumami spryskuj... włosy. Nie tylko uchronisz skórę przed starzeniem się, ale też sprawisz, ze zapach utrzyma się dłużej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje