Reklama

Przepis na serum pobudzające rzęsy i brwi do wzrostu

Jeśli kiedykolwiek szukałaś sposobu na dłuższe rzęsy i pełniejsze brwi, ten przepis może sprawić, że będziesz zachwycona. Dbanie o zdrowie włosów jest proste i bezbolesne- wystarczy, że przyrządzisz serum składające się z trzech składników według receptury i zastosujesz go wedle indywidualnych potrzeb.

Jak przygotować serum?

Wymieszaj dokładnie 10 ml olejku rycynowego, 10 ml oleju kokosowego i 10 ml olejku ze słodkich migdałów. Jest to podstawowy skład serum wspomagające zdrowie rzęs i brwi, dzięki któremu stanął się grubsze i pełniejsze, ale to jeszcze nie koniec- możesz eksperymentować ze składnikami uzupełniającymi by było idealne właśnie dla Ciebie. Jeśli zauważysz, że któryś ze składników nie wpływa dobrze na twoje włosy i skórę, spróbuj zmienić go na inny typ na przykład oliwę z oliwek, masło ucuuba lub olej słonecznikowy.

Większość problemów z naszymi włosami polega na tym, że zbyt dużo wody jest pochłaniane do włosów, co powoduje, że „pęcznieją”, przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe. Silne i zdrowe włosy potrafią same sobie poradzić z tym problemem, utrzymując równowagę hydrofobową.

Reklama

Co stanowi siłę serum?

Badania naukowe wykazały, że olejek kokosowy w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu zdrowia włosów. Olejek rycynowy zawiera trójglicerydy, a olejek ze słodkich migdałów zawiera stosunkowo krótkie łańcuchy węglowe cechujące się wysoką przenikalnością. Całość kompozycji nadaje włosom połysk, siłę i naturalny zdrowy wzrost. Każdy olej ma dodatkową zaletę, a konkretniej duży pakiet witamin i składników odżywczych. Olej ze słodkich migdałów jest bogaty w tłuszcze, wapń i magnez. Olej rycynowy jest źródłem białka, które są niezbędne do odbudowy uszkodzonych włosów, a tłuszcze omega-6 chronią i odżywiają włosy. Serum poprawia również krążenie krwi, pobudzając włosy do szybszego wzrostu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rzęsy | długie rzęsy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy