Regularne brwi: sekret młodego wyglądu

Ładnie wymodelowane łuki brwiowe potrafią subtelnie dodać urody zwłaszcza paniom dojrzałym. Powiększają oko, poprawiają kształt powiek i odmładzają rysy twarzy.

Najprościej nadamy brwiom uniwersalny kształt łuku średniej grubości
Najprościej nadamy brwiom uniwersalny kształt łuku średniej grubościPicsel123RF/PICSEL

Starannie nadajemy linię

Nie zamieniajmy brwi w niteczkę. Powinny być wyregulowane, ale wyraziste. To zadanie możemy powierzyć kosmetyczce lub zrobić to same.

- Najprościej nadamy brwiom uniwersalny kształt łuku średniej grubości. Przed zabiegiem wyznaczamy długość brwi i punkt załamania. To ważne, bo za długi łuk zmniejsza oczy, a zbyt zaokrąglony zaburza proporcje twarzy.

- Najpierw brwi przeczesujemy ku górze i w kierunku skroni. Pęsetką wyrywamy włoski od dołu łuku zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

- Depilacja będzie mniej bolesna, gdy skórę przetrzemy lodem lub schłodzonym tonikiem.

Wyznaczamy linię łuku

1. Do skrzydełka nosa pionowo przykładamy ołówek. Punkt przecięcia z brwiami to początek łuku. Włoski poza tym miejscem i zarastające nasadę nosa usuwamy.

2. Pionowa linia od zewnętrznego kącika oka do brwi wyznacza miejsce załamania łuku.

3. Do skrzydełka nosa ukośnie przykładamy ołówek, tak by jego drugi koniec łączył się z zewnętrznym kącikiem oka. Przecięcie się linii z brwiami oznacza koniec łuku. Dalsze włoski depilujemy.

Lekko podkreślamy kolorem

Panie często farbują brwi czarną henną. Nie wygląda to naturalnie i dodaje lat. Oto bardziej twarzowe sposoby na dodanie włoskom wyrazistości.

- Subtelniej podkreślimy łuk kredkami do brwi, matowymi cieniami, kosmetycznymi flamastrami (linerami). Zanim ich użyjemy, wyczeszmy włoski szczoteczką, aby usunąć reszki pudru.

- Wybieramy kosmetyki w kolorze brunatnym (idealne dla brunetek zamiast czerni!), brązowym (dla blondynek, szatynek), grafitowym (np. dla siwowłosych). Gdy brwi są ciemne, wystarczy je nabłyszczyć i zdyscyplinować przezroczystym żelem

- Brwi nie powinny tworzyć jednolitej linii, ale być ładnie wycieniowane. By tak było, najpierw robimy kreseczkę wzdłuż dolnej krawędzi łuku - kredką, linerem, skośnym pędzelkiem do brwi z odrobiną cienia. Potem wypełniamy łuk, wykonując ukośne ruchy (jak na zdjęciu) i przeczesujemy.

- Z wiekiem brwi mogą się przerzedzać, co sprytnie tuszujemy. Kredką lub pędzelkiem z cieniem robimy kreseczki (kropeczki) w miejscach ubytków. Potem przeczesujemy łuk ku górze.

Dobieramy kształt łuku do owalu twarzy

Twarz kwadratowa: Łuk o zróżnicowanej grubości doda rysom subtelności. Nad wewnętrznym kącikiem brwi są grubsze. Przechodzą lekkim łukiem do środka powieki i tu się zwężają, tworząc niemal prostą linię.

Twarz okrągła: Brwi przypominają skrzydełko, co odwraca uwagę od krągłej buzi. Zaczynają się niemal prostą linią, unoszą się pod kątem i miękko załamują nad zewnętrznym kącikiem oka.

Twarz - gruszka: Brwi o przedłużonej linii złagodzą dysproporcje twarzy z silnie zarysowaną szczęką. Łuk średniej grubości zaczyna się tuż za wewnętrznym kącikiem oka i przechodzi w cienką linię.

Twarz - serce: Dość cienki łuk odwróci uwagę od szerokiej górnej części twarzy. Brwi zaczynają się nad wewnętrznym kącikiem i biegną cienką, delikatnie zaokrągloną linią. Jej koniec lekko się unosi.

Naj
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas