Rodzaje i działanie kosmetyków miodowych
Nawilżają skórę, koją podrażnienia. I cudownie odmładzają! Wypróbuj je.
Miodowa maseczka odświeży zmęczoną twarz. Możesz z niej korzystać 1-2 razy w tygodniu. Miód sprawdzi się też jako peeling i kuracja do włosów.
Peeling ust: Zmieszaj 1 łyżeczkę miodu z połową łyżeczki cukru gruboziarnistego. Rozprowadź na ustach, a po 5 min masuj je okrężnymi ruchami za pomocą szczoteczki do zębów. Usuń peeling wilgotnym wacikiem.
Kuracja nabłyszczająca włosy: W 0,25 l gorącej wody rozpuść małą łyżeczkę miodu i wkrop odrobinę octu owocowego. Płyn wmasuj we włosy i w skórę głowy. Użyj w razie potrzeby.
Sprawdzone maseczki do twarzy
Oczyszczająca: Zmieszaj 3 łyżki twarogu ze śmietaną i 1 łyżką miodu, by powstała gęsta papka, dodaj ubitą pianę z 1 białka. Rozprowadź na twarzy i szyi. Zmyj po 20 minutach ciepłą wodą.
Odżywcza: Utrzyj żółtko z łyżeczką miodu i odrobiną oliwy z oliwek. Rozprowadź ją (najlepiej płaskim pędzelkiem) na twarzy i szyi. Zmyj ciepłą wodą po 20-25 minutach.
Napinająca: Ubij jedno białko na sztywną pianę, dodaj do niej 3 łyżki miodu i trochę mąki pszennej, aż powstanie gęsta papka. Rozprowadź na twarzy i szyi. Po 25 min zmyj ciepłą, a potem zimną wodą.
Nawilżająca: Jedno obrane jabłko zetrzyj na tarce. Wymieszaj je z łyżką miodu. Gęstą papkę rozprowadź na twarzy, przykryj wilgotną gazą, by się nie zsunęła. Zmyj po 15 minutach ciepłą wodą.
Kąpiel miodowo-mleczna
Wzbogacona pszczelim miodem kąpiel ujędrnia skórę, uelastycznia ją i łagodzi podrażnienia. Najlepsza temperatura wody to ok. 37 st. C. Na taki relaks w wannie przeznacz 15 minut, 1-2 razy w tygodniu.
Kojąca dla każdej kobiety: Zmieszaj filiżankę płynnego miodu z 2 l podgrzanego mleka (najlepiej tłustego) i wlej do wanny napełnionej do połowy ciepłą wodą.
Wygładzająca dla szorstkiej skóry: 1 paczkę mleka w proszku rozrób z wodą (wg instrukcji na opakowaniu), tak by otrzymać 3 litry mleka. Dodaj filiżankę miodu i szklankę mąki owsianej. Wlej do wanny z ciepłą wodą.