Sekrety urody Hindusów

Hinduizm to jedna z najpotężniejszy religii na świecie, a także jedna z najciekawszych kultur. Hindusów charakteryzuje przede wszystkim: przywiązanie do swojej religii, pracowitość i zdolności artystyczne. Kojarzymy ich także z oryginalną urodą, którą cechują: piękne i gęste włosy, śniade i gładkie skóry, a także promienne uśmiechy. Warto wiedzieć, że tę wyjątkową urodę zawdzięczają zasadom, które w większości wynikają z ich religii. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze, które praktykować może każdy z nas!

article cover
©123RF/PICSEL

Dharma: dbaj o równowagę ciała i ducha

©123RF/PICSEL

Jedną z najważniejszych zasad Hinduizmu jest dbanie o równowagę ciała i ducha. Wyznawcy tej religii wierzą, że ciało składa się z naturalnych pierwiastków: ziemi, powietrza, ognia i wody. Równowaga pomiędzy tymi pierwiastkami gwarantuje dobre zdrowie. Jej brak natomiast oznacza coś dokładnie odwrotnego. Zdrowie natomiast kojarzone jest z urodą. Hindusi uważają, że jeśli ktoś jest zdrowy, jest również piękny. Równowagę życiową Hindusi starają się osiągnąć poprzez samokontrolę, medytację, uprawianie jogi oraz stosowanie czystej diety. Dharma oznacza najwyższą równowagę moralną wszystkich aspektów życia i należy do wszechświata tak samo, jak do jednostki. Zadaniem jednostki jest utrzymywanie swojej własnej równowagi dharma we wszystkich sferach swojego życia, takich jak religia, kontakty społeczne i życie rodzinne.

Praktykuj jogę

W Hinduizmie joga ma wymiar przede wszystkim duchowy. Aspekt fizyczny ma tutaj drugorzędne znaczenie. Celem jogi jest oczyszczenie ducha, które pozwala na dalszą pracę nad swoim wnętrzem. Uprawianie jogi ma również zapewnić nierozerwalną więź umysłu z ciałem, do czego Hindusi nieustannie dążą. Dzięki uprawianiu jogi Hindusi zapewniają sobie również psychiczny spokój i relaks ciała. Pozytywnie oddziałuje to na ich urodę, gdyż regularnie praktykowana joga opóźnia proces starzenia się i dodaje energii do życia.

Stosuj Tulsi

©123RF/PICSEL

Tulsi to święta bazylia azjatycka, która, jest wyjątkowo popularna w Hinduizmie, zarówno ze względów medycznych, jak i religijnych. Hindusi wierzą, że jej spożywanie pomaga zachować długowieczność. Ponadto, roślina ta działa antybakteryjnie, zapewniając hindusom gładkość i promienność skóry. Tulsi jest bardzo ważna w Ajurwedzie i można ją znaleźć w prawie każdym hinduskim domu. Wyciąg z tej rośliny może być stosowany również jako lek na przeziębienie, zaburzenia żołądkowe, ból głowy, stany zapalne, malarię oraz choroby serca. By przekonać się o leczniczym działaniu Tulsi, warto dodawać ją do potraw lub parzyć na jej bazie leczniczy napar.

Dbaj o zdrowie jamy ustnej

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Hindusi mają tak zdrowe i białe zęby? Oto odpowiedź na twoje pytanie! Zdrową kondycję jamy ustnej zapewnia Hindusom specyficzna dieta, która zawiera niewielkie ilości mięsa i węglowodanów, ale za to sporą dawkę niezwykle zdrowych, łykowatych roślin. Ponadto, hinduski jadłospis rzadko uwzględnia spożywanie alkoholu, co również wpływa pozytywnie na zdrowie jamy ustnej.

Czystość

©123RF/PICSEL

Hinduski styl życia charakteryzuje się również szczególnym dbaniem o czystość i higienę. Ważną częścią dnia każdego Hindusa jest rytuał kąpieli. Dbałość o higienę posiada również podłoże religijne. Będąc niewykapanym, nie można wejść do świątyni, a także do pokoju modlitw. Stąd, Hindusi przywiązują tak dużą wagę do czystości ciała. Dzięki temu zapobiegają zakażeniom i chorobom skóry.

Jeśli chcesz przekonać się o wpływie hinduskich praktyk na swoje samopoczucie i urodę, po prostu je zastosuj! Nie musisz być wyznawcą Hinduizmu, by kierować się podobnymi zasadami w swoim życiu!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas