Reklama

Reklama

Sole do kąpieli - sposób na domowe spa

Długa kąpiel w wannie może zmyć wiele emocjonalnych i fizycznych dolegliwości. Ta z dodatkiem aromatycznej soli do kąpieli to prawdziwa oaza w domowym zaciszu.

Neil Morris, psycholog z University of Wolverhampton, przekonuje, że długa kąpiel to najszybszy i najprostszy sposób na złagodzenie codziennych stresów. "Kąpiel zbawiennie wpływ na nasze ogólne samopoczucie, minimalizuje złe emocje, dodatkowo podsyca uczucie przyjemności" - wyjaśnia naukowiec.

Aby podsycić to ogólne uczucie odprężenia można sięgnąć po aromatyczne świece, relaksującą muzykę i sole do kąpieli, które, poza zmysłowym walorem, dodadzą również aspekt pielęgnacyjny.

Minerały zawarte w solach do kąpieli oferują cały szereg korzyści - łagodzą stres i zmęczenie, oczyszczają skórę. Jedną z alternatyw jest różowa sól himalajska do kąpieli. Jest ona szczególnie ceniona ze względu na właściwości oczyszczające. Polecana jest tym, którzy są narażeni na duży stres. Sól magnezowa pomaga złagodzić stany zapalne, zmęczenie i obolałe mięśnie.

Jeśli natomiast borykamy się z dolegliwościami skórnymi, warto sięgnąć po sól z Morza Martwego. Sole, które zawierają szereg minerałów takich jak magnez, wapń, potas pomagają nawilżać i wspomagać naturalne gojenie się skóry, dzięki czemu są idealne dla każdego, kto cierpi na łuszczycę czy trądzik. (PAP Life)

Reklama

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje