Reklama

Reklama

Sprawdzone sposoby na piękną cerę zimą

Trudno sobie wyobrazić lepszą porę na wykonanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej niż początek roku. Niska temperatura łagodzi podrażnienia po zabiegach, z których korzystamy w gabinetach medycyny estetycznej. Kolejnym argumentem przemawiającym za wybraniem zabiegów na twarz właśnie zimą, jest to, że po większości tego typu kuracji zaleca się zrezygnowanie z opalania nawet na okres do 2 miesięcy.

Zamykanie naczynek - popękane naczynka na twarzy to jedna z najczęstszych zimowych dolegliwości, spowodowana szokiem termicznym, na który narażamy naszą skórę wychodząc z ciepłego pomieszczenia na mróz i odwrotnie. Osobom, dla których popękane naczynka stanowią poważny problem, polecamy poddać się zabiegowi laseroterapii. Emitowanie przez urządzenie światło laserowe ma bowiem niezwykłą zdolność wnikania do skóry właściwej, powodując koagulację naczyń włosowatych, nawet na dużych głębokościach. Po takim zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a w miejscu naczynka może pojawić się strupek, który goi się ok. tygodnia. W tym czasie należy unikać słońca, a jeśli już jest to konieczne należy zabezpieczać skórę stosując filtry UV.

Reklama

Usuwanie przebarwień - ciemne, nieestetyczne, widoczne plamy pojawiają się najczęściej w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych, dlatego też najlepiej walczyć z nimi, gdy wpływ promieni słonecznych na naszą cerę jest najmniejszy. Przebarwienia zimą najskuteczniej usuniemy przy pomocy światła laserowego. Emitowane przez urządzenie światło o długości 1064 nm jest wychwytywane przez barwnik melaninę powodując tym samym likwidację przebarwień. W wyniku terapii może jednak powstać skrzep, który - dopiero, gdy odpadnie, ukaże pod spodem skórę o naturalnym, zdrowym kolorycie.

Usunięcie trądziku - cera trądzikowa jest cerą tłustą. W czasie zimy przetłuszcza się jeszcze bardziej, a stany zapalne rozwijają się ze zdwojoną siłą podrażniane grubymi szalikami. Nieszczęścia dopełnia częste przebywanie w pomieszczeniach o suchym powietrzu. Skuteczna walka z trądzikiem jest dziś jednak możliwa dzięki nowoczesnej laseroterapii. Światło laserowe jednocześnie niszczy bakterie, powoduje redukcje rozmiarów gruczołów łojowych, czy wreszcie pobudza syntezę kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry, likwidując tym samym trądzik.

Peeling chemiczny - gładką i pełną blasku cerę nawet podczas siarczystych mrozów zapewni peeling polegający na miejscowej aplikacji odpowiedniego preparatu, który powoduje kontrolowane złuszczenie się naskórka. Peelingi, w zależności od wykorzystanego preparatu, różnią się głębokością penetracji, czasem rekonwalescencji oraz efektem leczniczym. Rodzaj peelingu jest wybierany podczas indywidualnej konsultacji z lekarzem.


zdronet
Dowiedz się więcej na temat: do mycia twarzy | Peeling do twarzy | serum do twarzy | kosmetyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy