Reklama

Reklama

Strobing - makijaż rozświetlający

Sekret tego odmładzającego makijażu, nazywanego strobingiem, tkwi w tym, że skóra ładnie odbija światło. Oto dwa sposoby, jak osiągnąć ten efekt.

Sposób 1. Tylko jeden kosmetyk i gotowe!

Zapomnij o konturowaniu twarzy w myśl zasady jasno - ciemno. Dawniej ciemny podkład lub bronzer rozprowadzałaś na tych partiach twarzy, które chciałaś ukryć, a jasny na miejscach wartych wyeksponowania. Wymagało to wprawy. W przypadku strobingu bawisz się tylko światłem! I możesz to zrobić kosmetykiem, zwanym rozświetlaczem. Nanosisz go na twarz na wypukłe miejsca - te, które naturalnie odbijają światło dzienne.

Strobing make-up krok po kroku

Wklep w twarz krem nawilżający, którego używasz zazwyczaj lub krem BB. Gdy cera wymaga zamaskowania drobnych niedoskonałości, stosuj podkład. Wybierz rozświetlacz: w emulsji, sztyfcie lub flamastrze - jaki wolisz. Po naniesieniu go cienką warstwą na twarz, starannie wklep, a potem rozetrzyj kosmetyk, by jasne smugi zbyt nie odznaczały się od pozostałych miejsc na twarzy. I gotowe! Ostatnią nowością są multi-paletki do zrobienia strobingu wzbogacone są o róż lub połyskliwy puder.

Reklama

Sposób 2. Strobing trzema kosmetykami

Wykonany tym sposobem strobing jest równie naturalny, jak ten zrobiony samym rozświetlaczem. Wymaga jednak nieco więcej czasu, gdyż blasku twarzy dodajesz za pomocą aż trzech rozświetlających kosmetyków: bazy, korektora i pudru. Wklep każdy z nich cienką warstwą w określonych miejscach.

Stwórz swoje trio do strobingu Stosuj kosmetyki bez drobinek brokatu, które dyskretnie rozświetlają. I wszystkie powinny być odrobinę jaśniejsze od podkładu, którego używasz zazwyczaj.

Strobing trzema kosmetykami krok po kroku

1. Nanieś rozświetlającą bazę

Po oczyszczeniu i nakremowaniu twarzy kremem dziennym wklep odrobinę bazy na kości policzkowe, grzbiet nosa i podbródek. Dzięki lekkiej, jedwabistej konsystencji kosmetyk wygładza skórę i ją subtelnie rozpromienia.

2. Użyj korektora-rozświetlacza

Zamaskuj korektorem cienie pod oczami i dodaj świetlistości zewnętrznym i wewnętrznym kącikom oczu. Kosmetyk nanieś cienką warstwą, znacząc punkty lub rysując kreski, potem go starannie i delikatnie wklep opuszką palca.

3. Dodaj blasku pudrem

Za pomocą szerokiego pędzla i pudru muśnij środek twarzy, skórę między brwiami, skrzydełka nosa i skronie. Dzięki temu twarz będzie świetlista, ale nie błyszcząca. Możesz przypudrować całą twarz, ale bardzo oszczędnie.

Ewa Stasiak


Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje