Reklama

Reklama

Sześć trików, dzięki którym włosy zachowają świeżość na dłużej

Codzienne mycie włosów może być dla niektórych kobiet uciążliwe. Tym bardziej, jeśli kosmyki są długie i gęste. Mycie, suszenie, układanie… to wszystko pochłania wiele czasu. Okazuje się, że włosy wcale nie muszą być myte każdego dnia, by dobrze się prezentowały.

Mycie i układanie włosów nie tylko zabiera nam sporo czasu ale również pieniędzy. Każda kobieta doskonale wie, jak drogie potrafią być kosmetyki, tym bardziej jeśli włosy są wymagające i potrzebują profesjonalnej pielęgnacji. Poza tym, częste mycie włosów osłabia je i niszczy, ale to nie wszystko. Im częściej myjemy włosy, tym bardziej się przetłuszczają. Dzieje się tak za sprawą gruczołów łojowych, które produkują większe ilości sebum, by na dłużej utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry głowy.

Warto więc zastanowić się nad tym, co zrobić, by włosy dłużej zachowały świeżość i piękny wygląd.

Reklama

Dieta

Zdrowe nawyki żywieniowe nie tylko mają wpływ na naszą sylwetkę, ale również na wygląd skóry, paznokci oraz włosów. Jeśli chcesz, by twoje kosmyki wyglądały świeżo przez dłuższy czas, zacznij od wprowadzenia niewielkich zmian do swojego jadłospisu. Przede wszystkim, wyeliminuj z diety produkty tłuste i smażone, białe pieczywo i przetworzoną żywność. Wybieraj owoce, warzywa, chude mięso, nabiał oraz orzechy. 

Unikaj mycia włosów gorącą wodą

Zaskakujący jest fakt, że mycie włosów w gorącej wodzie powoduje ich szybsze przetłuszczanie. Jeśli chcesz, by twoja fryzura dobrze się prezentowała, myj włosy w wodzie letniej lub chłodnej. Unikaj też używania suszarki do włosów - pozwól im wyschnąć w naturalny sposób.

Dbaj o czystość szczotki do włosów

Szczotka czy grzebień do włosów to siedlisko bakterii. Należy myć je przynajmniej raz w tygodniu - w przeciwnym razie, w zakamarkach będą odkładać się reszki kosmetyków do stylizacji, sebum oraz kurz. Czesząc się tą samą szczotką wielokrotnie, nie ma się co dziwić, że nasze włosy na drugi dzień są oklapnięte i przetłuszczone. 

Unikaj prostowania

Jeśli masz tendencję do przetłuszczania się skóry głowy, to unikaj używania prostownicy. Wyprostowane włosy eksponują bowiem wszelkie niedoskonałości. Tym samym, na drugi dzień po umyciu będą wyglądać na tłuste. Rozwiązaniem jest ich upięcie - np. w kok lub lekkie natapirowanie tuż przy nasadzie. 

Zwróć uwagę na technikę mycia włosów

Myjąc głowę staraj się nie drapać skóry - używaj do tego opuszków palców, a nie paznokci.

Odżywki nigdy nie nakładaj od nasady głowy, a jedynie od połowy długości włosów.

Po umyciu najpierw wyciśnij nadmiar wody, a dopiero potem osusz włosy ręcznikiem.

Używaj suchego szamponu

Dzięki temu wynalazkowi, nie będziesz musiała tracić czasu na codzienne mycie głowy. Suchy szampon zadba o świeży wygląd włosów! Wystarczy spryskać je nim od nasady, odczekać 10 minut, a następnie rozczesać. Szampon wchłonie nadmiar sebum, zapewniając świeżość na dłużej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy