Reklama

Reklama

Trenerka Gosia Gałkowska: Ważne jak trenujemy, nie co trenujemy

Współpraca z trenerem daje ten komfort, że możemy zacząć dobrze - nie tracimy czasu na błądzenie, poświęcanie wielu godzin za nieefektywne ćwiczenia - podkreśla trenerka Gosia Gałkowska. Dodaje, że ważne jest nie tylko co trenujemy, ale również jak trenujemy.

Zwykle porywamy się na aktywność fizyczną, kiedy chcemy schudnąć, kojarzy nam się ona z przykrym obowiązkiem albo koniecznością. Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z treningami to pierwszy błąd, bo jak podkreśla Gosia Gałkowska, nie mogą one być przymusem.

Reklama

"To jedna z cech dobrego trenera - do każdego podopiecznego podchodzi indywidualnie. W swojej pracy staram się wydobyć nie tylko potencjał, ale również dostrzec to, co lubią robić najbardziej. Dzięki takiej wiedzy mogę dopasować trening do ich potrzeb i możliwości, ale również sprawić, że nie będzie on rutynowy, nie będzie przykrym obowiązkiem. Oczywiście na początku zawsze jest ciężko, dojście do celu, który chcemy osiągnąć, to pracochłonny proces. Najważniejsze jest znalezienie wewnętrznej motywacji. W momencie, kiedy jesteśmy zmęczeni daną sytuacją, siedzenie w tym samym miejscu nie spowoduje żadnej zmiany" - podkreśla trenerka Gosia Gałkowska, ambasadorka marki IQ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje