Ujędrnij pośladki

Obszar ud i pośladków jest chyba najbardziej znienawidzoną częścią ciała kobiety.

Nawet 20-latki mają problem z cellulitem
Nawet 20-latki mają problem z cellulitem

Cellulit jest wynikiem zaburzenia równowagi w naszym organizmie. Zbyt szybkie tempo życia, brak ruchu, wysoko przetworzona żywność sprawia że już 20- latki mają z nim poważne problemy. Aby pozbyć się tej przykrej dolegliwości należy zadbać o aktywność fizyczną.

Pośladki są taką częścią ciała, którą panie chcą za wszelką cenę wymodelować. Aby były one jędrne i ukształtowane trzeba wziąć się ostro do roboty i dobrać najbardziej odpowiednie ćwiczenia, które powinny obejmować:
Mięsień pośladkowy wielki (musculus gluteus maximus) - tworzy główną masę pośladkową, jest przyczepiony do tylnej części miednicy i do kości udowej (rozpoczyna się na poziomie krzyżowej).
Mięsień pośladkowy średni (musculus gluteus medius) - jest pokryty mięśniem pośladkowym wielkim i powięzią pośladkową.
Mięsień pośladkowy mały (musculus gluteus minimus) - jest pokryty mięśniem pośladkowym średnim.

Poniżej przedstawione zostały ćwiczenia, które kształtują przednią część uda, część tylną, grupę przywodzicieli i pośladki. Zazwyczaj ćwiczenia kształtujące uda, działają również na mięśnie pośladkowe np. przysiady, wykroki.

• Stań w lekkim rozkroku, trzymając się poręczy wyciągu, uginając lekko ręce w łokciach. Podnosimy lekko zgiętą nogę do tyłu jak najwyżej, wytrzymujemy kila sekund i powoli ją opuszczamy (należy pamiętać by utrzymać stabilną postawę, podczas ćwiczenie nie wykonuj żadnych ruchów tułowiem).

• Stań w lekkim rozkroku, trzymając się poręczy wyciągu unieś nogę w bok do pełnego momentu napięcia trenowanych mięśni (pamiętaj by odchylając nogę nie odchylać tułowia w stronę przeciwną).

• Stań w lekkim rozkroku, uginając lekko kolana przenieś ciężar ciała, opierając dłonie na kolanie prawej nogi wysuniętej do przodu. Pochyl tułów wyprostuj plecy. Wypchnij lewą nogę w tył. Postaraj się unieść nogę na wysokość bioder, mocno napinając pośladek.

Dodatkowo wykonuj:

• Jogging - jest to forma truchtu lub biegu w wolnym tempie. Głównym celem joggingu jest poprawa sprawności i wydolności fizycznej bez nadmiernego stresu związanego z wysiłkiem. Niezbyt intensywny bieg pozwala spalić do 400 kcal w ciągu godziny.

• Przysiady - ćwiczenia powinny być wykonywane z obciążeniem (przysiad ze sztangą za plecami, umiejscowienie na barkach) - ćwiczenie wykonujemy w trzech seriach po 10 powtórzeń.

• Skoki na skakance - jest niezbędna przy wzmocnieniu i umięśnieniu nóg. Skacząc na skakance należy zachować wyprostowaną sylwetkę, wciągnięty brzuch, cofnięte barki i łokcie jak najbliżej ciała. Ćwiczenie wykonywać w 6 seriach skacząc po 60 sekund.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas