Reklama

Reklama

Upięcia na specjalne okazje

Eleganckie, kobiece fryzury podkreślą niezwykły charakter świątecznych spotkań. Aby je stworzyć, wcale nie musisz iść do fryzjera! Skorzystaj z naszej instrukcji krok po kroku i sama wyczaruj stylowe uczesanie.

Ozdobny kłos

Dla kogo:

Fryzura dla kobiet, których włosy sięgają co najmniej za ramiona. Im pasma są dłuższe, tym bardziej efektownie wygląda uczesanie!

Jak to zrobić:

Przyda ci się specjalne lasso, które ułatwi przeplatanie pasm (kupisz je w każdym sklepie z akcesoriami do włosów, ok. 3 zł).

1. Spryskaj wilgotne włosy sprejem, który je pogrubi i podkreśli splot. Potem zbierz włosy z jednej strony głowy i zwiąż je gumką. Tuż pod nią wbij w pasma szpikulec lassa, a cały kucyk przełóż przez jego pętelkę. Teraz pociągnij końcówkę lassa, która wystaje pod spodem kucyka, i wywiń włosy na drugą stronę. Zwiąż pasma gumką.

Reklama

2. Na kolejnym odcinku włosów powtórz trzykrotnie ruch wywijania lassem pasm na drugą stronę i ponownie wzmocnij splot gumką.

3. Tak samo postępuj na ostatniej partii włosów. Na koniec ozdób je według uznania kwiatem, kokardką lub wstążką.

Stylowy kok

Dla kogo:

Możesz się tak uczesać, jeśli włosy są na tyle długie, by po związaniu w wysoki kucyk zakryły gąbkowy wypełniacz z dziurką, tzw. donut. Przy krótszych pasmach użyj mniejszego "pączka", przy dłuższych możesz wybrać duży.

Jak to zrobić:

1. Zwiąż włosy w wysoki kucyk i wygładź pasma nabłyszczającym serum. Dzięki temu fryzura będzie wyglądała jeszcze szykowniej. Potem użyj wypełniacza - przełóż go przez kucyk. Kolor wypełniacza dobierz do odcienia włosów.

2. Chwyć jedną ręką końcówki, drugą przeciągnij wypełniacz do końca kucyka - tak, żeby był jak najbliżej głowy.

3. Wystający z wypełniacza kucyk posłuży ci za jego osłonkę. Owiń go wokół pączka tak, aby nie było widać gąbki, a kok dawał efekt większej objętości. Teraz końcówki włosów przypnij wsuwkami, by fryzura przetrwała cały dzień.

Kobiece upięcie

Dla kogo:

Taka fryzura prezentuje się efektownie na długich włosach równej długości. Powinny sięgać do łopatek.

Jak to zrobić:

1. Na środku głowy stwórz równy przedziałek. Po obu jego stronach zapleć przy twarzy dobierane warkocze. Następnie zwiąż włosy z tyłu głowy w luźny kucyk i użyj specjalnego wypełniacza. Przełóż związane włosy przez otwór w wypełniaczu. Następnie tuż nad gumką podziel pasma na dwie części, tam przypniesz wypełniacz.

2. Zsuń wypełniacz na same końce włosów i zawijaj na niego pasma w kierunku głowy (tak aby cały został zakryty włosami). Powstały kok przypnij ciasno wsuwkami do włosów.

3. Na koniec owiń go końcami splecionych wcześniej warkoczy i utrwal sprejem.Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy