Reklama

Usuwają blizny, przebarwienia i drobne zmarszczki

Głównym działaniem kwasów jest złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka, czego następstwem jest odsłonięcie nowych poziomów komórek, pozbycie się nierówności, blizn czy przebarwień.

Zabiegi poprawiają sprężystość skóry oraz powodują pobudzenie wewnętrznych warstw do przebudowy. Stosując terapie kwasami możemy usunąć problemy trądzikowe oraz zminimalizować błyszczenie się skóry. W salonach możecie spotkać się z następującymi kwasami:

Kwas glikolowy - w kosmetyce wykorzystujemy jego właściwości złuszczające, jest kwasem uniwersalnym, przeznaczonym do większości typów cer. Ma działanie odświeżające i stymulujące gromadzenie nowego kolagenu. Naturalnie występuje w liściach dzikiej winorośli, winogronach a także w roślinach takich jak buraki.

Reklama

Kwas mlekowy- jego proces powstawania opiera się na fermentacji cukrów, przykładowo, której podlega zawarta w mleku laktoza.  Wykazuje wysokie właściwości nawilżające i przeciwstarzeniowe. Ma większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, zatem wykazuje łagodniejsze działanie i mniejsze odczucie pieczenia w czasie zabiegu.

Kwas salicylowy - z powodzeniem wykorzystywany jest w peelingach chemicznych przeznaczonych dla skór tłustych i mieszanych. Wyodrębniono go z kory wierzby i wykorzystywany jest do produkcji aspiryny, stąd też jego doskonałe właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Stosowany w przypadkach cer trądzikowych i zmian potrądzikowych.

Kwas migdałowy - naturalnie występuje on w gorzkich migdałach. Znajdziemy go również w pestkach moreli i wiśni. Kwas migdałowy jest jednym z kwasów owocowych, wyróżniający się silnymi cechami antybakteryjnymi, przez wzgląd na swą, zbliżoną do wielu antybiotyków, budowę. Polecany szczególnie dla skór wrażliwych i naczyniowych. Odświeża, nawilża i napina skórę.

Kwas ferulowy - wykazuje świetne właściwości przeciwstarzeniowe i depigmentacyjne, czyli rozjaśniające przebarwienia. Dlatego też terapie złuszczające oparte na kwasie ferulowym polecane są skórom starzejącym się i dotkniętym problemem przebarwień. Kwas ferulowy występuje naturalnie w wielu roślinach, głównie w liściach, nasionach i korze drzew iglastych, w ziarnach pszenicy, ryżu, kukurydzy i żyta. 

W jakim celu stosuje się kwasy?

Trądzik: Terapie złuszczające kwasami owocowymi są bardzo pomocne w przypadku problemów trądzikowych.  Zapobiegają tworzeniu się zaskórników, wykazują działanie bakteriostatyczne, uniemożliwiając rozprzestrzenianiu się stanów zapalnych i tworzeniu się wyprysków oraz przyspieszają proces gojenia się zmian. 

Przebarwienia i zmarszczki: W przypadku przebarwień i pierwszych oznak starzenia się skóry zabiegi kwasami minimalizują zaburzenia biosyntezy w dotkniętej uszkodzeniem słonecznym skórze, wygładzają powierzchnię naskórka efektywnie wpływając na produkcję nowych włókien odpowiadających za naprężenie skóry.  Odpowiadają za zwiększone wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych oraz długotrwale zatrzymują wodę w głębszych warstwach naskórka. Ma to ogromny wpływ na opóźnienie procesów starzenia się skóry, których główny powód to nadmierne wysuszenie, powodujące ubytki komórek naskórka.

Rozstępy: W przypadku rozstępów złuszczanie górnych warstw naskórka jest bardzo pomocne w spłyceniu nierówności, jakie tworzą oraz zredukowaniu różnic w pigmentacji. Mechanizm pobudzania skóry do intensywniejszego podziału i potrzeby regeneracji pozwala zredukować nieestetyczne uszkodzenia.

Pamiętaj (!) że efekt po zabiegach kwasami zależy od indywidualnych właściwości skóry, głębokości zmian w skórze, stężenia preparatów, systematyczności wykonywania zabiegów oraz sposobu pielęgnacji i higieny skóry przez pacjenta.  Pamiętaj również, iż często po zabiegach tego typu następuje złuszczanie naskórka na drugi lub trzeci dzień, co jest jak najbardziej normalnym i prawidłowym objawem.   Dlatego w trakcie zabiegów złuszczających niezbędna jest właściwa ochrona skóry polegająca na unikaniu słońca i czynników podrażniających tj. wizyty na basenie z chlorowaną wodą czy sauna.

Ewelina Boryczka - kosmetolog Kliniki Urody LAIME

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: kwas | kosmetyk | kosmetyka | trądzik | rozstępy | rysy twarzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy